ŽENA V KLECI

03.06.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 75 %

První díl ze série Případy oddělení Q od dánského spisovatele Jussiho Adlera-Olsena. Ten se ve svých dílech zaměřuje především na témata psychických poruch (jeho otec byl psychiatr) a mezinárodních konspirací. Další díly se jmenují Zabijáci, Vzkaz v lahvi, Složka 64, Marco, Nesmírný a Selfies.

Hlavním hrdinou je komisař Carl Morck, který je po nevydařeném zásahu, při kterém málem zemřel, přeřazen do nově založeného oddělení Q, které se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Tímto začín vyšetřování záhadného zmizení političky Merete Lynggaardové. Ta je již pět let považována za mrtvou, ale čím víc Carl Morck do případu proniká, tím více nesrovnalostí a lží vyplývá na povrch.

Merete měla opravdu drsný osud. Když byla malá, zemřeli při tragické dopravní nehodě s jiným autem oba její rodiče a mozek jejího bratra byl nevratně poškozen. Jediná Merete přežila bez následků. V roce 2002 (před pěti lety) byla unesena neznámými únosci, kteří ji drželi dlouhých pět let v tlakové komoře, přičemž každý rok jí zvyšovali tlak o jednu atmosféru, až dosáhla úrovně šesti atmosfér. Kdo a proč Merete tak děsivým způsobem mučí? Souvisí to s její politickou kariérou? Může za vším stát její postižený bratr? Komisař Carl Morck nalezne odpovědi na všechny otázky.

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od ní trochu více. Případ týrání a únosu političky je popsán dost brutálním způsobem, ale co bychom chtěli od kolegy Hanse Christiana Andersena. Prostě severská krimi se vším všudy. 😊

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum