ZDRAVÉ FOOD BLOGY

12.07.2018

Po třech letech mé chuťové buňky omrzelo těch cca 30 receptů, které jsem vařila stále dokola. A tak jsem v posledních dnech strávila poměrně hodně hodin na internetu vyhledáváním nových, rychlých, zdravých a chutných receptů. Objevila jsem při tom mnoho krásných food blogů s úžasnými fotkami a zajímavými recepty. Z nejrůznějších zdrojů jsem si postahovala a vytiskla cca 100 receptů, které mě zaujaly, a už se moc těším, až je všechny vyzkouším. Ani Vy nepřijdete zkrátka, protože své pokusy Vám jako vždy nafotím a sepíšu. Těšit se můžete na recepty z pohanky, jahel, bulguru, fazolí mungo, červené čočky a dalších zdravých surovin. Čekají na Vás rozličné snídaňové variace, svačinky, obědy, večeře, saláty, smoothies a sem tam nějaký ten dezertík na ukojení cukrové závislosti.

Protože jsem zjistila, že mi nedělá dobře mléko a lepek (ne že bych na tyto položky byla alergická či intolerantní, ale prostě se po nich necítím tak dobře jako po jiných potravinách), bude většina receptů bezlepkových a bez živočišného mléka. Sem tam svým střevům nějaký ten lepkový šok udělím, protože prostě na čerstvou křupavou bagetu nic nemá, ale rozhodně to nebude na denní bázi. Co se týká kravského mléka, tak to jsem se rozhodla zcela vysadit a nahradit ho mléky rostlinnými (většinou rýžovým, mandlovým, kokosovým nebo sójovým). Další mléčné výrobky zatím jim dále bez omezení, protože proti smetaně, jogurtu či mozarelle moje útroby nic nenamítají.

A abych Vás neošidila o svůj mnohahodinový výzkum, přikládám svůj nový žebříček food blogů. Musím říct, že první trojka je opravdu vyrovnaná a dlouho jsem přemýšlela, komu první místo udělit. Berte žebříček s rezervou a určitě se na první tři food blogy koukněte. O jejich kvalitě svědčí i mnoho ocenění v soutěži Food blog roku.

Blog získal v roce 2016 v soutěži Food blog roku první místo za Food Styling. A řekla bych, že více než právem. Fotky jsou opravdu dech beroucí a silně útočí na chuťové buňky. Píší ho manželé Petr a Gábina a mimo recepty se tu a tam zmíní o cestování. Příjemné je, že se recept dá stáhnout i s fotkou a následně vytisknout v pěkném formátu.

Blog vyhrál v soutěži Food blog roku v roce 2014 a 2015. Píše ho Food blogerka Markéta. Fotky jsou krásné a recepty pestré a více než zajímavé.

Krásný minimalistický blog bez jakýchkoliv příběhů. Prostě jen krásná velká fotka, ingredience a postup. Tento blog se stal v soutěži Food blog roku Objevem roku. Blog má být odpovědí na to, co autorka, která je vegankou, jí. Vtipná je i rubrika "Další otázky", kde autorka zodpověděla nejčastější otázky, kterými jsou vegani častováni. Celkově je blog svižný, rázný a originální.

Blogerka na blog již nepřidává nové recepty, ale i tak se zde nachází přes 250 veganských receptů, takže určitě je z čeho čerpat. Fotky jsou opět pěkné, ale struktura blogu už mě zaujala o něco méně než u první trojice.

Dále jsem čerpala ze Světa zdraví, Fit receptů, kde jsou u každého jídla uvedeny i tabulky s počtem kalorií a s obsahem tuků, sacharidů a bílkovin a Vegmanie.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum

P. S. A co Vy? Také přemýšlíte o změně nebo o obměně jídelníčku? Zamysleli jste se někdy nad tím, která jídla Vám dělají dobře a která naopak ne? Po kterých jídlech překypujete energií a po kterých byste spali déle než Šípková Růženka? Po kterých jídlech máte lepší náladu, lepší pleť, vlasy, nehty a zažívání? 

Dopřejte si pár minut, zamyslete se a na tyto otázky si popravdě odpovězte. Vaše tělo se Vám více než odvděčí.