ZÁMEK OBYTCE A MYSLOVICE

09.08.2018

Nedávno jsem se zúčastnila nádherné svatby. A to nejen jako "normální host", ale jako svědkyně, s čímž bylo mimo podepsání úředního dokumentu spojeno mnoho pobíhání, organizování a zákulisních informací. :-)

Svatební den začal pro mě a pro nevěstu jednu krásnou (možná až příliš parnou) sobotu v 6:30 ráno. V tu dobu jsem se nakýblovala do nevěstina svatebního apartmá, kde již čekala velmi šikovná vizážistka, která se na mě okamžitě vrhla a začala mě líčit a upravovat mi vlasy (i svědkyně přece musí vypadat k světu :-)). Poté, co odbila osmá, se už ale vizážistka naplno věnovala nevěstě a to celé tři hodiny. A já jsem mezitím pendlovala mezi lidmi, pustila jsem k nevěstě kameramana, fotografa a družičky, zařizovala jsem zdobení aut (pro nevěstu přijel krásný veterán z roku 1958), pomáhala jsem nevěstě do šatů, sledovala jsem, jestli všichni už odjeli, aby nevěstu před obřadem nikdo neviděl, a když jsem zjistila, že vzduch je čistý, dala jsem smluveným signálem nevěstě najevo, že může vylézt z úkrytu a může se začít soukat do výše zmíněného červeného veterána. Ačkoliv si nevěsta sedla na zadní sedačky, její šaty byly tak objemné, že nevěsta pro sebe neměla ani milimetr volného prostoru. Navíc se jednalo o kabriolet, takže nevěsta naúkolovala pana řidiče, aby jel opravdu velmi pomalu, protože si přeci nenechá rozfoukat krásný účes, který jí několik hodin připravovala vizážistka. I tak jsem ale po příjezdu na "místo činu" přiskočila pohotově k nevěstě s lakem na vlasy a nevěsta se ještě "přelákla".

A kde že se svatba konala? Obřad se konal v krásném prostředí zámeckého parku v Obytcích na Klatovsku. U rybníka se nachází altánek, kde si snoubenci mohou říct své "ano" za pohledu na vodní plochu s rybkami, která je lemována krásnou zelení. Nevěsta si ale přála celý obřad před altánkem a ani to nebyl pro majitele zámku problém.

Poté následovalo focení super panem fotografem, který dokázal rozesmát celý dav a navodit tu správnou atmosféru. Už teď se těším na fotky.

V zámeckém parku jsme pobyli několik hodin. Novomanželé si zde nechali připravit stany s rautem a posezením, a tak došlo po celodenním shonu i na příjemné osvěžení např. v podobě studené španělské polévky gazpacho, a to jak její okurkové, tak i rajčatové verze.

Po několika hodinách jsme se přesunuli do místa ubytování (tam, kde to celé začalo), a to do statku Česká Lípa v Myslovicích, který je vzdálen od zámku devět kilometrů. Statek je nově zrekonstruován, obsluha příjemná a pokoje krásné. Statek navíc disponuje sportovním areálem a nachází se v příjemném venkovském prostředí s výhledem na louky a venkovské domečky. Na statku se nachází i wellness a kongresový sál, kde se konal večerní svatební program, takže si každý jistě přijde na své.

Kongresový sál si nevěsta vyzdobila celý sama a vyrobila si do něj i veškerou dekoraci. V sále následovalo krájení svatebního dortu a první tanec novomanželů, který stylově otevřel taneční zábavu. Ta byla tu a tam přerušena úkoly pro novomanžele. Jednalo se o svatební stálice - nejprve měl ženich sundat nevěstě podvazek jakýmkoliv způsobem, jen ne rukama. Tento úkol ženich splnil díky svým zubům. Daný podvazek se následně díky skvělému moderátorovi vydražil za velké peníze a poté sloužil jako čelenka roztomilé tříleté holčičce, která notně přispěla k jeho vydražení, protože moderátorovi neustále nosila bankovky, čímž celý sál několik minut úžasně bavila.

Další aktivitou pro novomanžele byla hra Královský kočár. Její pravidla a text hry si můžete přečíst např. zde.  Protože tato hra byla iniciována až později k večeru, byla většina osazenstva královského kočáru minimálně v náladě, a tak se hra, která běžně trvá okolo deseti minut, protáhla na téměř čtyřicet minut, což ovšem nebylo na škodu, a to opět díky skvělé moderátorově improvizaci.

Další hra byla určena již pouze novomanželů a patří také ke svatebním klasikám. Novomanželé si sednou na židle zády k sobě, sundají si boty a každý drží v jedné ruce svou botu a ve druhé ruce botu partnera. Následně moderátor klade novomanželům nejrůznější otázky ohledně jejich společného soužití a novomanželé mají po každé otázce zvednout botu toho partnera, který danou činnost vykonává (např. Kdo víc spí? Kdo víc chrápe? Kdo doma drží kasu?). Záleží jen na kreativitě přátel, svědků, družiček a moderátora, jaké otázky padnou.

Novomanželé si připravili pro své hosty i překvapení a to bezvadné taneční vystoupení "à la" Hříšný tanec, což dopadlo snad lépe než v originále.

Dále si novomanželé nechali vyrobit i vlastní propisky se svými jmény a datem své svatby. Pro hosty byly připraveny prskavky a sirky (taktéž se jmény novomanželů a datem svatby), které jsme se vydali okolo desáté hodiny večerní zapálit. Novomanželům jsme udělali dlouhý špalír, zapálili jsme prskavky a novomanželé se pod "prskavkovou střechou" následně několikrát proběhli.

Originální byl i talířek s mnoha žvýkačkami s nápisem "Pro skvělou líbačku". Hosté taky mohli udělit novomanželům písemné rady do manželství, nebo si obtisknout na strom namalovaný na plátně svůj prst a podepsat se, jakožto důkaz jejich přítomnosti. Svatba byla prostě naplánovaná do posledního detailu a nevěsta na nic a na nikoho nezapomněla.

A jak probíhala Vaše svatba?

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum

Nevěstin svatební veterán
Nevěstin svatební veterán
Zámecký park Obytce
Zámecký park Obytce
Zámecký park Obytce
Zámecký park Obytce
Zámecký park Obytce
Zámecký park Obytce
Svatební cukroví - nevěstina výroba
Svatební cukroví - nevěstina výroba
Kongresový sál statku Česká Lípa v Myslovicích - nevěsta si vše nazdobila a vyrobila sama
Kongresový sál statku Česká Lípa v Myslovicích - nevěsta si vše nazdobila a vyrobila sama
Originální svatební žvýkačky "Pro skvělou líbačku"
Originální svatební žvýkačky "Pro skvělou líbačku"