KDO MAŽE, TEN JEDE!

14.01.2019

Jsem hydratační maniak. Mažu si pravidelně celé tělo i obličej a dodržuji pitný režim. Hydratace mě jednak baví (nejvíc mě baví, jak pak pěkně voním a mám hebkou pokožku) a jednak si myslím, že to opravdu k něčemu je a že se mi to za padesát let vrátí... Beru to tudíž jako investici do budoucna.

Nicméně čím dál tím více přemýšlím o kosmetice, kterou používám a stále častěji sahám po čistě přírodních produktech. Z přírodních hydratačních prostředků jsem si oblíbila tři: kokosový olej, bambucké máslo a kakaové máslo. Všechny tři produkty jsou 100% přírodní a neobsahují tak žádné chemikálie. Navíc krásně voní.

Nejdéle používám kokosový olej. Ten jsem si mazala na břicho v průběhu obou těhotenství a opravdu nemám ani jednu strii, takže tím se jeho účinky potvrdily. Samozřejmě jsem ale mazala velmi poctivě každý den a ke konci těhotenství i dvakrát denně. Kokosový olej se krásně roztírá, při nižších teplotách tuhne, ale v rukách okamžitě taje. Zanechává mírný olejový filtr, takže je vhodné se jím mazat spíše večer po koupání, abyste si neumastili oblečení. Výhodou je, že krásně voní. Opravdu ucítíte krásnou a čistou vůni kokosového ořechu.

Po několikaletém používání kokosového oleje jsem pocítila potřebu jiného produktu. (Ani ne kvůli jeho účinkům, ale spíše jsem chtěla obměnit vůni. Navíc čas od času opravdu neuškodí obměnit i kosmetiku.) Sáhla jsem tedy po bambuckém másle, které je hutnější než kokosový olej a jeho vůně je přirovnávána k vůni bílé čokolády. Já sama mám problém vůni identifikovat. Nevoní sice tak dobře jako kokosový olej, ale špatně také nevoní.

Jako poslední z přírodních hydratačních produktů jsem vyzkoušela kakaové máslo. Objednala jsem si ho přes internet a podle obrázku měla přijít plastová krabice s tekutým kakaovým máslem. Umíte si tedy představit moje překvapení, když mi přišel průhledný plastový pytel s hroudami kakaového másla. Chvíli jsem na balík rozladěně koukala a přemýšlela jsem, jestli ho vrátit, ale pak jsem si spočítala, že chozením po poště a opětovným balením zásilky bych ztratila moře času, tak jsem si balík nechala. Několik hrudek kakaového másla jsem rozpustila ve vodní lázni a naší kuchyní se začala šířit omamná kakaová vůně. Když hroudy začaly tát, vzala jsem si rendlík do koupelny a namazala se vzniklým olejem. Výsledek byl opravdu bezvadný. Cítila jsem se dobře hydratovaná a navíc jsem od hlavy až k patě voněla jako kakao.

Všechny tři výše zmiňované produkty obsahují mnoho blahodárných látek a jsou pro naši pokožku užitečné, protože ji skvěle hydratují, a to bez přítomnosti chemikálií. Kakaové i kokosové máslo navíc můžete využít i do nejrůznějších receptů.

Nezapomínejte, že hydratace je vhodná zvláště v zimních mrazivých dnech. Věnujte svému tělu každý den pár minut a pořádně promažte každou jeho část. Vaše tělo si to zaslouží. A Vaše mysl také. 

Příjemnou hydrataci,

Vaše SuperMum