VÝKUPNÉ PRO KRÁLE

03.04.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 75 %

Výkupné pro krále je v pořadí čtvrtá kniha ze série thrillerů mírně říznutých hororovými prvky od britského spisovatele Grahama Mastersona. Kniha je čtivá a skvěle napsaná, ale v rámci série patří ke slabším dílům. Zajímavý je soukromý život hlavní postavy - irské komisařky Katie Maguirové, ale samotná detektivní zápletka je nic moc. Doufám, že další díly budou zase o něco lepší.

Na jedné irské svatbě je ve spodku svatebního dortu nalezena uříznutá hlava místního cukráře. Zanedlouho jsou na pláži nalezena ohořelá těla manželů, které někdo zasypal do půli těla do písku a následně zapálil. Katie zjišťuje, že má co do činění s gangem, který si říká erinští velekrálové. A tento gang požaduje výkupné. Pokud výkupné nebude předáno včas, dojde k další brutální vraždě, během které oběť zažije tu nejhorší bolest ve svém životě. Katie tedy hraje o čas.

Nejen, že Katie má co do činění s brutálními erinskými velekráli, ale ani v soukromém životě to nemá růžové. Láska jejího života John ji opustil a odjel hledat štěstí v Americe. Katie se ale nemohla vzdát své práce a odpovědnosti vůči občanům Corku. I když na Johna stále myslí, všimne si Katie, že její soused nevypadá zase až tak špatně...

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum