VYDÁNÍ KUCHAŘKY "MŇAMKY SUPERMUMKY"

12.01.2019

Dnešní článek se týká jednoho z mých snů, který jsem si tento rok díky blogu splnila. Podařilo se mi "vydat" (rozuměj vytisknout ve formátu fotoknihy) vlastní kuchařku, kterou jsem o Vánocích obdarovala svou rodinu a přátele. Zde si můžete přečíst úvodní slovo. A abyste měli představu, jak kuchařka vypadá vevnitř, přikládám pár ochutnávek. :-) 

JAK TO ZAČALO...

Milé SuperČtenářky, milí SuperČtenáři,

je to neuvěřitelné, ale po necelém roce usilovného blogování (a to navíc nejen v oblasti jídla) vznikla tato kuchařka se sedmdesáti recepty ze všech možných kategorií.

Když jsem blog zakládala, zakomponovala jsem do něj rubriku Recepty se záměrem pozdějšího vytvoření vlastní kuchařky v knižní podobě, plné chutných, rychlých, zdravých a jednoduchých receptů. Hlavním motivem byla skutečnost, že se mi nechtělo před každým vařením koukat do různých kuchařek, webových stránek či vlastních léty sesbíraných poznámek. Chtěla jsem mít vše na jednom místě. A tak vznikla moje první kuchařka s vlastními fotkami, přehledným seznamem ingrediencí a stručným postupem.

Vzhledem k tomu, že jsem nad kuchařkou "Mňamky SuperMumky" strávila mnoho času v podobě vymýšlení receptů (popř. lehkou inspirací z jiných blogů), vaření, sepisování receptů, focení a následné sumarizace, přišlo mi líto nechat si tuto SuperKuchařku jen pro sebe. Proto jsem se rozhodla obdarovat jí i své nejvěrnější SuperČtenáře, rodinu a přátele. Kuchařku "Mňamky SuperMumky" jsem nechala vytisknout v celkovém počtu devíti kusů a tak se jedná opravdu o velmi limitovanou edici, ne-li přímo o unikát. :-)

Ti z vás, kteří mě dobře znají, se asi smějí představě, že zrovna já jsem vytvořila kuchařku. Já, která se vždy přípravě i přehnané konzumaci jídla vyhýbala na sto honů. Když se na to ovšem podíváte z druhé strany, zjistíte, že to vůbec není paradox. Ba naopak, jedná se o celkem logický vývoj. Vzhledem k tomu, že nechci trávit přespříliš času v kuchyni a piplat se s těžkými recepty, vznikla nutnost na rychlé a jednoduché jídlo. Vzhledem k mému životnímu stylu se přidala nutnost na zdravé jídlo a vzhledem k potřebám mé rodiny a dalších strávníků v naší domácnosti vznikla nutnost na jídlo poživatelné, tedy chutné. Právě proto jsem sepsala kuchařku "Mňamky SuperMumky" s podtitulem "rychle - zdravě - chutně - jednoduše".

Chtěla bych Vám poděkovat za nápady, rady, připomínky a pochvaly, kterými jste mě v průběhu roku hojně zásobovali a motivovali mě tak k dalšímu psaní.

Nezapomeňte kuchařku ukázat či půjčit svým rodinným příslušníkům, přátelům, kolegům a dalším známým. Byla by škoda nechávat si tyto rychlé, zdravé, chutné a jednoduché recepty jen pro sebe. :-)

Dobrou chuť,

Vaše SuperMum