VRAŽEDNÁ LHŮTA

24.07.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

Rakouský spisovatel Andreas Gruber ve svém thrilleru Vražedná lhůta vymyslel několik opravdu hnusných smrtí, které bych nepřála snad ani svého nejhoršímu nepříteli.

Do vrahova stylu nás uvádí hned prvních pár stránek, během kterých je unesena zdravotní sestřička Carmen. Vrah se rozhodne ji týrat opravdu netradičním a nechutným způsobem.

Následně se seznamujeme s mladou komisařkou Sabine, které její otec přišel oznámit, že její matka byla před dvěma dny unesena a že nyní vypršela lhůta, kterou mu vrah dal na její nalezení. Sabine matku s pomocí policie najde, ale na její záchranu už je pozdě. Vrah ji utopil v inkoustu. Vraždy přibývají a Sabine se přes všechno truchlení po matce aktivně účastní vyšetřování. Tohoto vraha, který měl v minulosti spojitost s její matkou, musí zastavit.

Dále se seznamujeme s psychoterapeutkami Rózou a Helenou, které vrah v rámci terapií navštěvuje. Jak knížka nabírá na obrátkách, tak setkání vraha s terapeutkami přestává mít profesionální podtext, ale začíná zde jít doslova o život...

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum