VLASTNÍ SPRAVEDLNOST

16.06.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 70 %

Čtvrtý díl série Erika Falcková & Patrik Hedström od švédské autorky Camilly Läckberg. Tentokrát z prostředí natáčení televizní reality show, během níž jedna účastnice (přezdívaná kvůli mnohým plastikám Barbie) zemře.

Nejprve však umírá mladá žena, která při řízení auta měla v krvi více než 6 promile alkoholu. Žena přitom byla přísný abstinent. Policie pátrá a dostává se o několik desítek let zpátky do minulosti a zjišťuje, že po celém Švédsku se již několik podobných případů úmrtí stalo. Jedná se tedy o sériového vraha? A jaký je jeho motiv?

Vražda Barbie s případy lidí zavražděných alkoholem zdánlivě nesouvisí, ale jak vyšetřování pokračuje, i tento otazník se objasní.

Autorka nyní pojala minulou dějovou linku trochu jinak než obvykle - nejedná se o souvislý příběh z minulosti, ale spíše o krátký pohled na svět očima vraha, když byl ještě dítě. Zprvu je těžké si obě dějové linky propojit a alespoň já jsem moc nechápala, o čem vrah mluví a co popisuje, ale jak se odkrývalo stále více a více nejasností z případu, i tento pohled začal nabírat smysl.

V současné dějové lince se mimo řešení případu řeší blížící se svatba Eriky a Patrika a také začínající vztah Eričiny sestry Anny s Eričiným bývalým přítelem Danem.

Zezačátku byla kniha poměrně rozvláčná, ale konec byl jako vždy velmi silný a racionálně vysvětlený. Nicméně knížka za mě patří ke slabším. 

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum