VKLÁDAČKY

13.06.2018

Celkem máme doma čtyři skládačky s různými tématy. Vkládačky rozvíjejí dětskou motoriku, logiku a představivost a seznamují děti s různými tématy. Od firmy Woody máme téma pěstování. Tuto vkládačku lze pořídit za cca 150 Kč. Skládačka je vyrobena ze dřeva a obsahuje 8 vkládacích dílků - děti se zde seznámí s mrkví, rajčaty, ředkvičkou, bramborami, motýlem, včelou, krtkem a housenkou. Dále jsou na podkladové desce znázorněny žížaly, slimák a mandelinka. Vzhledem k malému počtu dílků je vhodné pro děti od jednoho roku. Cena se pohybuje okolo 130 Kč.

Dále máme doma vkládačku dinosauři od firmy BINO, která obsahuje 9 dílků barevných dinosaurů. Sice všechny dinosaury nepoznám ani já, ale děti se dozví, že někteří dinosauři chodili po zemi, jiní létali a jiní žili ve vodě. Dinosauři jsou pěkně barevní a tak zde lze s dětmi procvičovat i jednotlivé barvy. Cena se pohybuje okolo 150 Kč. Stejně jako předchozí vkládačka, jsou i dinosauři vhodní pro děti od jednoho roku.

Od společnosti BINO máme i velkou skládačku s tématem venkova. Vkládačka obsahuje celkem 31 dílků a je tedy vhodná spíše pro děti od dvou let. Děti vkládají domečky, traktor, auto, kačenku, stromy, zajíčka, koně, slepice, selku, husy, plot, valník, slámu, pejska u boudy, farmáře, kozu, ovce, krávu a koňský povoz. Dětem se tak velmi rozšíří obzory i slovní zásoba o venkově. Cena se pohybuje okolo 260 Kč, což je vzhledem k počtu dílků adekvátní.

Na závěr si něco povíme o vkládačce abeceda od Bigjigs. Tato vkládačka je sice dražší než ostatní (cca 430 Kč), ale obsahuje mnoho krásně barevných dílků. Vzhledem k tomu, že se tematicky jedná písmenka, je tato vkládačka vhodná pro děti od tří-čtyř let. Vkládačka obsahuje všechna písmenka od A do Z, která mají mnoho barevných odstínů základních barev (modrá, želená, oranžová, červená, růžová, fialová). Děti se tak seznamují jak s písmenky, tak i s poměrně velkým množství barev a odstínů (13 různých barev). Jedná se tedy o multifunkční rozvojovou pomůcku.

A jakou vkládačku máte doma vy? 

Příjemnou zábavu s dětmi,

Vaše SuperMum