VIVA LA VIDA! aneb ŽHAVÁ JÍZDA Z MEXIKA AŽ DO CHILE

28.06.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Kuchařka Viva la vida! je další knížkou z edice Apetit na cestách. V této edici již vyšlo například Mamma mia (Itálie), Bon appétit! (Francie), Tajemství Východu (Asie), Řecká odysea (Řecko), Honzo, vstávej (Česko) či Ubrousku, prostři se (Česko II).

Kuchařka má stejný formát jako ostatní knížky z edice Apetit na cestách nebo Apetit. Mimo mnoha zajímavých receptů obsahuje i zajímavé doplňující informace. Seznámíme se zde s mapou Jižní Ameriky, slovníčkem jídelních pojmů či schematickým znázorněním tradičních oděvů. Krásně vyobrazeny a popsány jsou zde jednotlivé druhy chilli papriček, některé druhy koření či yerba maté. Dozvíte se něco o slavnostech v Latinské Americe (Vánocích, Velikonocích, Karnevalu či Dni mrtvých), dále zjistíte, co to je achiote a k čemu se používá, co to je agávovice, co patří do "mexické trojky" (avokádo, limeta, koriandr), dozvíte se, jak balit placku po mexicku, dále se dozvíte něco o jedlých hlízách - bramborách, manioku, batátech, topinamburech - či obilninách (rýži, quinoe, chia). Knížku zakončují samozřejmě dezerty, a tak se dozvíte zajímavé informace o kakau, čokoládě, ananasu, mučence, papáje, sladidlech a dalších. Dozvíte se, co to je rapadura (sušená neupravovaná třtinová šťáva).

Z receptů se můžete těšit na saláty, polévky, maso, svačinky, dezerty a další dobroty. Mě zaujaly Grilované tortily s vepřovým a ananasovou salsou, Zapékané kapsy, Krůtí quesadilly s brusinkami a Krémová kukuřičná polévka s paprikami.

Kuchařka je krásně ilustrovaná a je vytištěna na kvalitním křídovém papíře. Ke každému receptu náleží minimálně jedna fotka (většinou přes celou stránku). Kuchařky z edice Apetit jsou prostě krásné a jsou velmi dobrou volbou pro každou hospodyňku. :-)

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum