V PASTI LŽÍ

21.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 75 %

Na rovinu musím říct, že jsem po první knize od autorky B. A. Paris (Za zavřenými dveřmi) čekala něco více. V pasti lží není špatná kniha, ale rozhodně bych ji nezařadila do TOP thrilleru, jehož zlatou pětihvězdičkovou pečetí na obálce se kniha honosí. Kniha má 324 stránek a až tak posledních sto stránek je opravdu dobrých (hlavně ty, kde se nachází SMS konverzace mezi ... nechte se překvapit :-))

Je pravda, že děj neustále graduje a graduje, až díky výše zmíněným SMS zprávám vygraduje a pak už čtenář knihu nemůže odložit, dokud se nedostane do konce, který je taky docela zajímavý a překvapivý. Na druhou stranu mi někdy první polovina knížky přišla trochu nudnější.

Hlavní hrdinkou je čtyřiatřicetiletá Cass, která se po smrti své matky (která v 55 letech zemřela na alzheimera) vdala a začala pracovat jako učitelka. Po nějaké době ale začíná mít výpadky paměti. Nepamatuje si, kde nechala kabelku, jestli si vzala prášky a kolik si jich vzala, že navrhla koupi dárku pro kamarádku, že jí ostatní kolegové na dárek přispěli, kde nechala zaparkované auto, že si objednala alarm, kočárek nebo že si domluvila schůzku. Propuká alzheimer i u ní?

Jedné bouřkové noci, když jede z pracovního večírku, uvidí na silnici na odpočívadle ženu. Cass přemýšlí, jestli zastavit, ale má obavy o vlastní život a navíc žena nevypadá, že by pomoc potřebovala. Druhý den ráno se ale dozvídá, že žena byla brutálně zavražděna. Cass začíná mít obavy i o svůj život, zvláště poté, co vrah volá i jí, jenže nikdo, ani manžel, ani nejlepší kamarádka, jí to nevěří. Opravdu se z Cass stává blázen nebo jen dědičná nemoc vykonává své? Nebo je to všechno úplně jinak? 

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum