V LESE VISÍ ANDĚL

10.06.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

V lese visí anděl je první detektivka norského autora Sandera Oiena, který píše pod pseudonymem Samuel Bjørk. Kniha vyšla v roce 2013 a nyní je již rozšířena o druhý díl s názvem Sova. Hlavními postavami je dvojice policistů Holger Munch a Mia Krügerová.

Kriminální zápletka spočívá v tom, že někdo v Norsku vraždí šestileté holčičky, obléká je do bílých šatiček a nechává je pověšené v lese s cedulkou "Cestuji sama", takže zavražděné holčičky vypadají jako andělé. Ihned první stránka knihy napovídá, že případ bude souviset se šest let starou událostí, kdy z porodnice zmizelo novorozené miminko, které se nikdy nenašlo. Dva měsíce poté se oběsil švédský zdravotník a v dopise na rozloučenou napsal, že se omlouvá. Jak spolu ale tyto dva případy, které od sebe dělí šest let, souvisejí?

Kniha má přes 380 stránek, rozdělených do 89 kapitol po cca 4 stránkách, takže kniha má spád mimo jiné i díky krátkému členění kapitol. První stránka, kde je popsán šest let starý případ zmizení novorozené holčičky přímo z porodnice, mě ihned vtáhla do děje. Následovat skok do roku 2013, kdy se po lesích objevují oběšené holčičky a příběh nabírá od začátku na obrátkách. Knížka se četla lehce, rychle a neměla jsem nutkání přeskakovat některé odstavce jako tomu je u jiných detektivek. Posledních ca sedmdesát stránek bylo hodně napínavých a vystupňovaných, hlavně díky psychotickému jednání vraha. Musím říct, že se těším na druhý díl s touto vyšetřovací dvojicí!

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum