V KOSTCE! mini - PRVNÍ ZVÍŘATA (ANEB NÁVŠTĚVA TETY V.)

16.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 95 % 

Objevujeme svět! NA STAVBĚ - Zajímavé téma, krásné obrázky, se kterými lze točit nebo je lze vysouvat. Odolné tvrdé stránky. Jedinou nevýhodou se zdá být poměrně vysoká cena (cca 200 Kč) na to, že kniha má jen 10 stran. 

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 % 

V KOSTCE! mini - PRVNÍ ZVÍŘATA - Velmi zajímavá hra s pěknou grafikou a odolnými kartičkami. Nevýhodou je poměrně vysoká cena - balíček s 24 kartičkami pořídíte za cca 200-250 Kč. 

Včera nás navštívila teta V. a přivezla nám spoustu pěkných dárečků! Nejzajímavějším z nich je edice "V KOSTCE! mini" od Albi. Konkrétně jsme dostali téma "První zvířata". Dále v edici vychází témata První barvy, První písmena a První čísla. Jedná se vlastně o karetní hru, která je vhodná pro děti od tří let. (Ale moje dvouapůlletá dcera hru taky zvládá na výbornou. Jen zaměnila králičí a oslí uši, což - sami uznejte - je dost nejednoznačná záležitost. :-)) Hra obsahuje 24 kartiček z tvrdého kartonu. Na první straně každé kartičky jsou vyobrazena tři zvířátka, např. pták, pes a želva. Na druhé straně kartičky se nachází pouze část daných zvířátek, např. křídlo, krunýř a čumák. Děti si tedy musí domyslet, o jaké zvířátko se jedná. Hra tedy určitě podporuje rozvoj a představivost předškolních dětí. 2 kartičky v sadě jsou ukázkové pro témata První čísla a První barvy. V rámci profesní deformace (kdy neustále opravuji chyby v textu nebo chyby svých studentů) jsem však na vzorové kartičce odhalila chybu. Tato vzorová kartička tvrdí, že kytka, která nemůže být fialovější, je červená... Chybička se vloudila. Ale i přesto je toto skvělá hra, která mé děti posune v jejich vývoji zase o kus dál. :-)

Dále jsme od tety V. dostali knížku z edice Objevujeme svět! s tématem "Na stavbě". (Více o této edici v článku NEJLEPŠÍ KNÍŽKY PRO NEJMENŠÍ). Zde se děti seznámí s obrázky typu vrtačka, traktor, sbíječka, míchačka, buldozer, nakladač, válec, vysokozdvižný vozík, sklápěčka, přilba, zednická lžíce a kolečko. A SuperMum se seznámila s...ehm... rypadlem. Rypouše jsem znala, ale rypadlo?! Zase jsem si tedy rozšířila obzory a jsem o něco chytřejší. :-)

A posledním dárkem od hodné tety byly bábovičky na písek s motivy mořských zvířátek, které jsme okamžitě využili a upotřebili na nedalekém hřišti.

Tolik o návštěvě štědré tety V., které tímto moc děkujeme za krásné dárky. Teda, ne že bychom jí nepoděkovali osobně, ale díků není nikdy dost... :-) 

Příjemné hraní s dětmi,

Vaše SuperMum