TOP JÓGA GURU - #1

21.01.2019

Dnešním dnem začínáme nový seriál z rubriky Zdraví & Krása, který se jmenuje Top jóga guru! Konkrétně Vám v tomto a v následujícím týdnu představím svých šest nejoblíbenějších lektorů jógy spolu s jejich videi, která mají volně dostupná na youtube. Tak hurá na ně!

#1 HILARIA BALDWIN

Připadá Vám to příjmení povědomé? Tak to Vám to připadá správně, protože Hilaria je manželkou herce Aleca Baldwina, vyhledávanou instruktorkou jógy, propagátorkou zdravého životního stylu a každodenního pohybu a své postřehy a rady sepsala v knížce The Living Clearly Method, která zatím nebyla přeložena do češtiny, ale to mi rozhodně nezabránilo v tom, abych si ji pořídila. Hilaria je spolumajitelkou několika jóga studií v New Yorku. Na Instagramu vytvořila komunitu čítající více než 320 tisíc lidí a pravidelně publikuje jak zážitky se svou rodinou, tak i kratičká videa zaměřená na posilování či uvolnění konkrétních svalů. Několik delších (dvacetiminutových) videí má i na Youtube. Není jich moc, ale stačí to. Podle jejích videí cvičím poměrně velmi často. Jedná se o dobrou kombinaci mezi protahováním a posilováním. Délka 20 minut mi maximálně vyhovuje, protože s delším časovým úsek bych měla už trochu problém (ani ne fyzicky, ale časově. :-))

Mimo jiné Hilaria fascinuje Ameriku svou vysokou plodností - za méně než 5 let porodila 4 děti a zároveň si neustále udržuje velmi štíhlou a pevnou postavu. Takže něco na tom jejím cvičení asi bude. :-) 

Hilaria nemá na Youtube k dispozici moc videí, ale i to málo stačí. Ještě před rokem jich bylo o něco víc, ale pěkná dvacetiminutová videa zaměřená na břicho, paže a nohy již bohužel nejsou v ČR dostupná. K dispozici máme jen pár sedmiminutových videí na stehna a paže. Pokud si ale tato čtyři videa odcvičíte za sebou, budete mít absolvovanou krásnou půlhodinku pohybu.

Hilaria navíc na svůj instagramový účet přidává mnoho kratičkých videí s nejrůznějšími cviky, takže inspiraci můžete hledat přímo tam. 

Příjemné cvičení,

Vaše SuperMum