TICHÁ MODLITBA

27.05.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

Moje první setkání s detektivem inspektorkou Kim Stoneovou a musím říct, že bylo velmi příjemné. Ačkoliv tento díl není první ze série (momentálně pěti knih, ale autorka Angela Marsonsová přislíbila celkem dvanáct svazků), i tak jsem se v postavách zorientovala. Původní záměr byl číst knížky postupně, ale nakonec byly moje rezervace v knihovně splněny na přeskáčku, a tak jsem i v pořadí určeném knihovnou díly četla.

Detektiv inspektorka Kim Stoneová je velmi zajímavá postava. Nikdy se nevzdává a slovo neúspěch jí je cizí. Nikoho si nepustí pod kůži a její spolupracovníci toho o ní samotné moc neví. Její nepřístupnost souvisí s tím, že dětství strávila v mnoha pěstounských rodinách.

V tomto díle Kim Stoneová řeší únos dvou devítiletých holčiček - nejlepších kamarádek. Případ eskaluje v momentě, kdy únosce začínám rodičům holčiček psát zprávy a pořádá soutěž, kteří s rodičů jsou ochotni dát větší výkupné. Rodiče, kteří soutěž vyhrají, zachrání své dceři život. Druhá holčička zemře. Jak se Kim Stoneová s případem vypořádá? Přežije Charlie, Amy, obě dvě nebo ani jedna?

Knížka se i díky mnoha krátkým kapitolám četla velmi dobře a rychle. Již se těším na další díl z této série.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum