TATÉRKA

08.04.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Tak Tatérku jsem přečetla za jeden jediný den a jedním dechem! A to má 350 stránek. Ale musela jsem číst dál a dál. Opravdu nešlo přestat. Jedná se o prvotinu Alison Belshamové, která za tento thriller získala první místo v soutěži Pitch Perfect. Nyní autorka pracuje na pokračování, které se bude jmenovat Otrávený inkoust. Musím říct, že se na pokračování moc těším a doufám, že autorka zvládne udržet vysoko posazenou laťku.

Thriller se odehrává v pro mě netradičním prostředí - prostředí tatérů a příznivců tetování. Jednoho dne je nalezeno tělo mrtvého muže, kterému chybí část kůže. Mladý a právě povýšený inspektor Francis zjišťuje, že na vyříznutém místě bylo tetování. Mrtvé tělo bylo nalezeno tatérkou Marni Mullinsovou, která nález mrtvoly oznámila anonymně, ale Francis ji přesto nalezl a pustil se s ní do vyšetřování. Marni si přesto drží odstup a Francisovi nedůvěřuje. Má snad co skrývat?

Brzy se ve městě nalezne další mrtvola a pak další. Všem mrtvolám chybí část kůže s tetováním. Zdá se, že Francis je na stopě sériovému vrahovi...

Na knížce mě mimo jiné bavily i krátké kapitoly z pohledu vraha, kde autorka čtivě popisuje vrahovo zvrácené uvažování.

Jak jsem psala již výše, Tatérka mě nadchla a netrpělivě očekávám druhý díl...

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum