SNÍDANĚ ŠAMPIONŮ

04.06.2018

Touto snídaní začínám svůj den již třetím rokem a opravdu si ji nemůžu vynachválit. Nabije mě energií tolik potřebnou pro den strávený se dvěma akčními dětmi a zasytí mě na poměrně dlouhou dobu, takže i když jsem neustále v jednom kole, netrpím pocitem hladu.

Základem je cereální kaše Nominal, od které se vyrábí několik variant a to jak lepkových (ovesná, lahodná...), tak bezlepkových (čiroková, jáhlová, rýžová, pohanková...). Kaše podle chuti obměňuji, ale za poslední rok jsem přešla pouze na bezlepkové varianty, po kterých se cítím ještě o kousek lépe než po snědení jejich kamarádek obsahujících gluten. :-)

Kaše Nominal se prodávají v prášku a je třeba je tedy rozmíchat v něčem tekutém. Stačí v horké vodě, ale komu by tato varianta nechutnala, může použít jakékoliv živočišné (kravské, kozí...) nebo ještě lépe rostlinné mléko (kokosové, mandlové, kešu, rýžové, sójové...).

Důvod, proč tuto kaši jím každé ráno už tak dlouho je, že existuje milion možností, jak a s čím si tuto kaši udělat. Jak už jsem napsala výše, jen základ kaše má asi 8 různých variant. Dále do kaše můžeme přidat nejrůznější semínka (sezamová, konopná, slunečnicová, lněná, bazalková, chia, dýňová...), oříšky (piniové, vlašské, pekanové, lískové, kešu, mandle...), sušené ovoce, čerstvé ovoce (jablka, hrušky, mango, jahody, broskve, meruňky, hroznové víno, banán, goji...), zdravé rostlinné oleje (avokádový, z vlašských ořechů nebo např. lněný) a popř. i nějaké superfoods v prášku (açai, maca, lucuma, kakao, karob, baobab, guarana...).

Jak vidíte, možných kombinací je opravdu mnoho a záleží jen na Vaší kreativitě a fantazii. Kaše Vás opravdu nabije energií na převážnou část dne, ale zároveň se po ní budete cítit lehcí. Díky této kaši získáte spoustu živin, nehledě na to, že když do kaše použijete semínka, podpoří to Vaši peristaltiku, což také nemalým dílem přispěje k Vašemu pocit lehkosti. :-)

INGREDIENCE

kaše Nominal

voda nebo mléko (rostlinné nebo živočišné)

semínka/oříšky

rostlinný olej s vysokým podílem omega 3 nenasycených mastných kyselin

čerstvé ovoce dle chuti

čokoládka :-) (není nutné)

POSTUP

Odsypeme do misky nebo do hlubokého talíře požadované množství kaše Nominal a zalijeme horkou vodou nebo mlékem. Mícháme metličkou dohladka.

Následně přidáme oříšky, semínka, čerstvé ovoce. Vše zamícháme a zakápneme rostlinným olejem. Na závěr můžeme ozdobit kvalitní čokoládou.

Ihned podáváme.

DOBROU CHUŤ!

Vaše SuperMum