KITZBÜHEL

31.05.2019

Kitzbühel je malé městečko v rakouských Alpách, kde se nachází pěkné a poměrně velké lyžařské středisko. Do Kitzbühlu jsem se vydala s manželem a dětmi koncem února a počasí nám vyšlo naprosto parádní.

Nebydleli jsme přímo v Kitzbühlu, ale ve vesničce Aurach bei Kitzbühl, v hotelu Hechenmoos, jehož majitelé jsou sportovní nadšenci, a tak se do hotelu snaží přilákat "sobě podobné", což mně osobně bylo sympatické.

Hotel je nově zrekonsturován a pokoje jsou moderně zařízené. Restaurace se snaží vařit zdravá a plnohodnotná jídla, která vás zasytí po dni plném pohybu. V hotelu Hechenmoos jsem se poprvé setkala s horkou čokoládou "na dřívku". Když jsem si ji objednávala poprvé, myslela jsem, že dostanu klasickou již připravenou horkou čokoládu. K mému překvapení ale přede mě číšník položil hrneček s horkým mlékem a vedle toho zabalenou čokoládu na dřevěné lžičce ve stylu lízátka. Čokoládové lízátko jsem musela ponořit do mléka a kvedlat jím, dokud se veškerá čokoláda nerozpustila. No, byla to mňamka, a tak jsem si tuto čokoládu objednala ještě třikrát. (V rámci zdravého životního stylu ale až postupně další dny. 😊)K snídani jsem si zde s oblibou dávala "overnight oats", což mě přivedlo k myšlence obměnit mou dlouholetou snídani. Pár dní po návratu jsem svou myšlenku uvedla v čin, ale o tom až v dalším článku, který vyjde příští pátek. 😊 Majitelé jsou velmi příjemní a snaží se vždy vyjít vstříc. Celý komplex je nekuřácký. Více o hotelu zde.

Protože jsme byli na dovolené s dětmi, já ani manžel jsme nelyžovali, takže bohužel nemůžu zhodnotit stav sjezdovek. Tříleté dceři jsme ale lyžičky za 7 eur na půl dne půjčili a učili jsme ji lyžovat v dětské školičce s tučňákem, kde kroužila své první obloučky mezi molitanovými překážkami.

V okolí hotelu se nacházejí krásné běžkařské stezky, které byly perfektně vyfrézované. Protože byl konec února a krásné počasí, rozhodla jsem se jít si po běžkařské stezce zaběhat (bez běžek 😊), čímž jsem zahájila svou běžeckou sezónu 2019.

V lyžařském areálu se nachází 12 lanovek, 25 sedačkových lanovek, 8 vleků a 6 dopravních pásů. 13 černých sjezdovek 28 červených sjezdovek a 32 modrých. Celkem je zde 230 km sjezdových tratí, 567 hektarů sjezdovek, 47 lanovek a vleků a 1116 sněhových děl. Máte se tedy na co těšit. 😊 Zajímavostí jsou i různé akční dny, kdy mají jednotlivé skupiny lidí slevu 20 % na jednodenní permanentku. V pondělí to jsou ženy v rámci Ladies´Day, v úterý a ve čtvrtek to jsou senioři 60+, ve středu Early Birds, kteří si permici koupí do9:30 a v pátek muži v rámci Men´s Day. A o víkendech může zajímavých slev využít mládež a děti.

Cena jednodenní permanentku pro dospělého pro hlavní sezónu roku 2019 je stanovena na 57 EUR.

Lyžařským zážitkům zdar,

Vaše SuperMum

Aurach bei Kitzbühel
Aurach bei Kitzbühel
Běžkařské stopy
Běžkařské stopy
Hotel Hechenmoos
Hotel Hechenmoos
Paprika plněná quinoou z hotelové restaurace
Paprika plněná quinoou z hotelové restaurace
Carpacio z hotelové restaurace
Carpacio z hotelové restaurace