RÝŽE S TUŇÁKEM

01.08.2018

Dneska se s Vámi podělím o můj super rychlý oběd, který si dělám v případě, že nic nestíhám, nechci vařit nebo nemám chuť cokoliv vymýšlet. Popřípadě chuť mám, ale chybí mi suroviny a nemám čas nebo nechci jít do obchodu. Tak a co teď? Většinou lidé sahají v těchto těžkých životních situacích po čínské polívce, kterou jen zalijí horkou vodou a nechají nabobtnat. Nebo si odskočí do nejbližší pobočky Mekáče či KFC. Nebo prostě bezmyšlenkovitě vyžerou zbytky ze své ledničky. Tak takhle tedy ne!

Pro tyto případy mějte vždy ve své potravinové KPZ dvě suroviny: rýži a plechovku tuňáka. Jedná se o velmi trvanlivé potraviny, takže kdyby se Vám náhodou výše popsaný scénář nestal i několik let, tuňák ani rýže se nezkazí. Prostě si je schovejte pro strýčka příhodu.

A teď k tomu receptu:

INGREDIENCE

plechovka tuňáka

rýže

sýr

POSTUP

Rýži uvaříme dle návodu na obalu.

Do talíře či misky vysypeme plechovku tuňáka, ze které nejprve vymačkáme šťávu nebo olej.

Rýži smícháme s tuňákem a posypeme nastrouhaným sýrem.

TIPY

Výše uvedený recept je pouze základní recept pro případ, kdy doma nemáte téměř nic. Pokud doma máte suroviny "navíc", nebojte se je použít.

Skvělá je varianta s tuňákem, balkánským sýrem, olivami a cherry rajčátky. (Prostě všechno smícháte s uvařenou rýží.)

Pokud se Vám zdá základní recept moc suchý, můžete ho ochutit kečupem. Tím ale poněkud snižujete "zdravost" receptu. :-)

DOBROU CHUŤ,

Vaše SuperMum