ROSEMARY MÁ DĚŤÁTKO

17.05.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %

Rosemary má děťátko je kultovní psychologický román s hororovými prvky od amerického spisovatele Iry Levina. Kniha byla i dvakrát zfilmována - jednou v roce 1968 (Romanem Polanskim) a podruhé v roce 2014.

Jedná se o mysteriózní psychologické drama, jehož děj se točí kolem dvou mladých manželů Rosemary a Guye, kteří se zrovna nastěhovali do krásného bytu v New Yorku, kde se seznámili se svými mírně podivínskými sousedy.

Rosemary by si moc přála miminko, ale Guy o něj ještě nejeví zájem. Po nějaké době Guy změní téměř ze dne na den názor a Rosemary brzy poté otěhotní. Jenže její těhotenství neprobíhá vůbec tak, jak by mělo. Rosemary má šílené bolesti a její gynekolog (kterého jí doporučili právě podivínští sousedi) jí asi něco zatajuje. Sousedka Minnie jí navíc dává domácí vitamíny, které možná nebudou tím pravým ořechovým pro dítě. A proč se Guy k miminku rostoucímu v Rosemaryně břiše skoro vůbec nemá?

Je Rosemary blázen nebo se proti ní opravdu organizuje spiknutí zosnované samotným Satanem, které jí vezme její vymodlené dítě? A komu Rosemary vlastně může věřit?

Knížka se četla dobře a byla napínavá od začátku do konce. Autor velmi dobře popisuje pocity těhotné ženy a její myšlenkové pochody. V nejbližší době mám v plánu zkouknout film. 😊

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum