ROK VE ŠKOLCE

22.10.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Rok ve školce je knížkou ze stejné edice jako knížka z předchozího článku - Rok v lese, ale již ji neilustrovala Emilie Dziubaková. Tentokrát je autorem Przemyslaw Liput, který na univerzitě v Krakově vyučuje animovaný film a věnuje se kresbě, grafice a tvorbě videí. Knížka opět ukazuje, jak se jedno místo (tentokráte školka) mění v průběhu celého roku a obsahuje "hutné" obrázky, nad kterými můžete strávit nekonečné hodiny a stejně pokaždé objevíte další detail, kterého jste si předtím nevšimli. Nicméně musím přiznat, že Rok v lese se mi líbil o něco víc, ale nejsem schopná říct, jestli se mi méně líbí kresby pana Liputa či mi méně sedlo téma školky. To ovšem neznamená, že knížka je špatná. Vůbec ne. Ba naopak, je taky skvělá. Ale kdybych se měla rozhodnout jen pro jednu z nich, Rok v lese by zvítězil.

První dvojstrana se věnuje představení dětí, které se na dalších obrázcích vyskytují. Uprostřed knížky se nachází bludiště, kde mají děti pomoci panu Jandovi a pejskovi Alíkovi dojet do školky na skútru a mají si dát při tom pozor na dopravní uzavírky a vyhnout se zácpám. (Jedná se tedy už o docela pokročilé bludiště. :-))

V září jsou děti ve školce uvítány a vyfotografovány, v říjnu slaví Halloween, v listopadu si teple oblečené hrají ve školce, v prosinci zdobí vánoční stromeček, v lednu mají maškarní ples, v únoru slaví Valentýna, v březnu vítají jaro, v dubnu slaví Velikonoce, v květnu připravují svačinu, v červnu si vychutnávají den dětí a o prázdninách si užívají pobyt venku. Knížka tak opravdu pokrývá všechna možná témata. A to jsem jich zmínila jen zlomek.

Stejně jako v Roce v lese, ani Rok ve školce není doplněný textem. Alfou a omegou jsou "jen" velmi podrobné obrázky, které autenticky dokumentují dění ve školce v jednotlivých měsících roku.

Doporučená prodejní cena je 299 Kč, což je vyšší částka, ale za tuhle krásnou knížku se ji vyplatí vydat.

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum