ROK V LESE

19.10.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

O téhle knížce jsem se dozvěděla úplně náhodou od své kamarádky a vůbec nechápu, jak mi mohla tak dlouho unikat, protože je naprosto úžasná! Jak už název napovídá, knížka se tematicky týká lesa a situací v něm. Každá dvojstrana je věnována jednomu měsíci v roce. Navíc první dvojstrana seznamuje děti se zvířátky, která se na dalších stránkách vyskytují, a vtipně je popisuje. Poslední dvojstrana pak obsahuje velké bludiště, kde mají děti za úkol spojit zvířátka s jídlem či s dalším zvířátkem.

Kromě úvodní dvojstránky neobsahuje knížka žádný text. Jedná se o krásně namalovanou knížku, s níž se děti seznámí s medvědem, kachnou, veverkou, chrobákem, lasicí, bažantem, mšicemi, vosami, liškou, netopýrem, vydrou, žížalou a spol. (Na děti čeká cca 50 zvířátek.) Děti se podrobně seznámí s životem těchto zvířátek a uvidí je v mnoha zajímavých životních situacích. Poznají, jak se jedno místo může v průběhu celého roku měnit a s tím i chování jeho zvířecích obyvatel.

Ilustrátorkou knihy je Emilia Dziubaová, která patří mezi nejznámější mladé polské ilustrátorky a její další knížka "Obejmi mě, prosím" získala dokonce Literární cenu hl. m. Varšavy 2014.

Doporučená prodejní cena je 289 Kč, ale při troše štěstí a trpělivosti se Vám podaří najít knížku i za méně korunek. :-) I kdyby se Vám to ale nepodařilo, určitě se vyplatí mít tuto knížku v dětské knihovničce, protože si s ní děti rozšíří jak slovní zásobu, tak všeobecný přehled a navíc práce s touto knížkou musí zákonitě bavit jak děti, tak rodiče!

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum