ŘÍKEJ A PŘEDVÁDĚJ

22.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 70 %

Hra Říkej a předváděj od společnosti Efko obsahuje 12 říkanek s pěknými obrázky pro nejmenší děti. Děti se díky této hře učí motorice, komunikaci, rychlosti a postřehu, trénují paměť a představivost a poznávají.

Hra obsahuje 12 kartiček s říkankami a 12 obrázků z tvrdého kartonu s obrázkem k dané říkance. Na první straně každé kartičky se nachází tematický obrázek (např. obrázek ježka k říkance o ježkovi) a na druhé straně je popsána celá říkanka, přičemž pod každým řádkem je v závorce kurzívou napsané, jakou mimiku a gesta máme při vyslovování této části předvádět (např. že dítěti pohladíme záda, že ukazováčkem ukazujeme na všechny strany, nebo že odmítavě kroutíme hlavou). Dítě se tak učí schopnosti napodobování a předvádění. Ke kartičce s říkankou ježka ještě náleží obrázek z tvrdého kartonu, taktéž s obrázkem ježka, takže děti mohou obrázky k sobě přiřazovat ve stylu pexesa.

Hra obsahuje následující říkanky: "Žába leze po žebříku", "Kdo to, kdo to dupe v lese?", "Šel pán po schodech", "Čistím zoubky", "Plave rybka po rybníčku", "Ťuká ťuká deštník, "Ruce, ruce, ručičky", "V naší kuchyni tikají hodiny", "Paci, paci ručičky", "Sluníčko se probudilo", "Vrána letí, nemá dětí" a "Polštářek a peřinka". Uvnitř návodu se nacházejí ještě dvě bonusové říkanky navíc: "Při umývání" a "Při oblékání" (k těmto říkankám již ale není vyhotovena kartička ani obrázek.)

Já jsem neznala ani jednu básničku, takže obzory si s touto hrou rozšířila nejen dvouletá dcera. Hra je pěkně graficky zpracovaná a za bonus považuji popsání mimiky ke každé části básniček, protože díky tomu je učení básniček zábavnější a zapamatovatelnější. Cena okolo 100 Kč je adekvátní. 

Příjemné předvádění Vám přeje

Vaše SuperMum