PUZZLE (NEJEN) PRO DĚTI

19.06.2018
"Běžné" puzzle
"Běžné" puzzle

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Puzzle Larsen
Puzzle Larsen

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

Dřevěné puzzle - kačenka a želva
Dřevěné puzzle - kačenka a želva

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

Puzzle Bino
Puzzle Bino

SUPERMUM HODNOCENÍ 50 %

České jaro
České jaro

SUPERMUM HODNOCENÍ 40 %

Puzzle Trefl
Puzzle Trefl

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Při generálním úklidu dětského pokojíčku jsem se snažila veškeré hračky pěkně a systematicky roztřídit a přiřadit jim "jejich" poličku. Při této činnosti jsem zjistila, kolik puzzlí (skládaček) dcera za dva roky svého života dostala.. Je jich poměrně dost a to jak do motivů, tak i do druhů, či materiálu. Pojďme se na ně podívat! 

"BĚŽNÉ" PUZZLE

Jak dcera rostla, nakoupila jsem pro ni celou řadu puzzlí. V roce a půl dostala čtyřdílné puzzle, které ovšem nemají typický tvar puzzlí, ale okraje tvoří spíše vlnky. Jednotlivé dílky jsou poměrně velké a děti na podkladové desce vidí celý obrázek. Po čase jsme postoupili o level dál - na devítidílné puzzle. Zde dcera skládala kravičku a ovečku a opět na podkladové desce viděla původní obrázek a mohla tak skládat dílky podle něj. Když i z tohoto počtu dcera vyrostla, koupila jsem puzzle s Krtkem, nejdřív patnáctidílné a pak dvacetidílné, a kvůli novému tématu jsem přikoupila i puzzle s dinosaury. Všechny tyto puzzle jsou vyrobeny z kvalitního dřevěného materiálu.

PUZZLE LARSEN

Puzzle Larsen jsou zajímavou alternativou k běžným puzzlím, oproti kterým mají atypický tvar. Díly i podkladová kartička jsou vyrobeny z tvrdého a velmi pevného kartonu. Prodávají se různé velikosti a počty dílků. Cena je dražší - okolo 150 Kč, což je vzhledem k provedení z kartonu poměrně dost.

DŘEVĚNÉ PUZZLE KAČENKA A ŽELVA

Trochu jiný styl "puzzlí". Děti zde skládají dle jednotlivých částí zvířatka. Ačkoliv mají obě skládačky pouze čtyři části, jedná se o složitější skládačku (děti, a někdy i dospělí, musí přemýšlet, která strana je rub a která líc). Skládačka je tedy vhodná pro děti od tří let. Je vyrobena ze dřeva a jednotlivé dílky jsou poměrně tlusté a tedy odolné. Děti se zde učí logickému myšlení a trpělivosti. Cena se pohybuje okolo 100 Kč.

PUZZLE BINO

Puzzle Bino z tvrdého kartonu obsahují 4 obrázky s různým počtem dílků. Jedna sada obsahuje obrázky kočky (6 dílků), psa (8 dílků), papouška (10 dílků) a králíka (12 dílků). Druhá sada obsahuje ovci (6 dílků), slepici (8 dílků), krávu (10 dílků) a koně (12 dílků). Každá sada stojí okolo 120 Kč. Všechny obrázky jsou stejně velké, takže čím méně dílků obrázek obsahuje, tím jsou jednotlivé dílky větší. Nevýhodou je, že díky skutečnosti, že puzzle jsou pouze z kartonu, nikoliv ze dřeva, nevydrží nápor mnohdy necitelných dětských ručiček a snadno se ohnou nebo dokonce ulomí. Puzzle jsou vhodné podle vydavatele pro děti od 3 do 5 let. Já je dceři dávala ve dvou letech a v pohodě všechny obrázky zvládla poskládat, a to i když jednotlivé obrázky byly smíchané. Obrázky jsou sice krásné a nápad udělat 4 různé puzzle s různým počtem dílků je super, ale materiál není moc odolný, proto musím dát výrobku relativně nízké ohodnocení. 

ČESKÉ JARO

Kniha České jaro od nakladatelství Fragment obsahuje ilustrace Josefa Lady, které doplňují lidová říkadla a písničky (Když jsem husy pásala, Travička zelená, Holka modrooká, Hody, hody doprovody, Sviť měsíčku sviť, Vrba). Zajímavostí je, že malby tvoří puzzle o 24 dílcích. Děti se tak naučí nové písničky a říkanky a k nim si složí tematický obrázek z puzzlí vyrobených z tvrdého kartonu. Knížka vyjde okolo 250 Kč, což už je poměrně vysoká cena. Navíc je poměrně obtížné puzzle do vyhrazeného rámečku opakovaně vložit, takže podle mého názoru by tato knížka byla mnohem lepší bez puzzlí. 


Puzzle jsme dceři kupovali postupně, když jsme objevili její nepochybný talent na jejich skládání. Navíc se touto činností zabavila na poměrně dlouhou dobu a já jsem mezitím stihla tedy dělat i něco jiného, než obsluhovat dvouletého vzteklíka. :-) Ptáte-li se, po kom má dcera nadání na puzzle, tak nepochybně po své SuperMum! Ta si totiž nedávno také objednala zásilku plnou pidi dílků a pěkně se u toho zrelaxovala. :-) 

Úplnou náhodou jsem v Levných knihách narazila na puzzle značky Trefl, kde 300 dílků stálo krásných 59 Kč, což je opravdu krásná cena. Nicméně složení jedněch puzzlí vedlo k vyvolání puzzle-závislosti a já musela nakoupit další várku. Na internetu už byla cena těchto puzzlí dvojnásobná, ale pořád to je oproti konkurenčním výrobkům super cena. 

Příjemné skládání s Vašimi dětmi,

Vaše SuperMum