PUZZLE - VÝVOJ SLEPICE

27.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Tyto velmi zajímavé puzzle od firmy Goki jsme dostali jako dárek od babičky a jsou naprosto skvělé pro děti od 3 let. Puzzle se skládají do dřevěného rámečku po vrstvách podle vývoje slepice. Ve spodní vrstvě děti skládají vajíčko, ve druhé vrstvě kuřátko klubající se z vajíčka, ve třetí vrstvě už na děti čeká krásné vylíhlé kuřátko a v poslední vrstvě kuřátko se svou maminkou. 

Celkem skládačka obsahuje 44 dílků (spodní vrstva obsahuje 9 dílků, druhá vrstva 10, třetí vrstva 12 a horní vrstva 13 dílků). Musím říct, že nejprve jsem byla ze skládačky v šoku. Dcera okamžitě všechno vysypala na zem a já si říkala, že už kuřátko a slepici v životě neposkládám zpátky, vzhledem k tomu, že jednotlivé vrstvy nejsou nijak označené. Obětovala jsem tedy jeden večer, zabavila jsem své mozkové závity na plné obrátky a vše jsem opět složila. Poté jsem si zadní stranu těchto puzzlí označila čísly podle toho, do jaké vrstvy jednotlivé dílky patří. Dílky mají nepravidelné vlnkovité okraje, nikoliv tvar klasických puzzlí.

Skládačka je celá ze dřeva. Děti se zde učí skládat jednotlivé obrázky a musí i rozpoznat, jaké dílky do jakého obrázku patří, takže o to je pro ně tato skládačka těžší (a pro rodiče též). Navíc se děti během skládání dozví vše potřebné o kuru domácím - od vajíčka, přes kuřátko až po slepičku. :-). Cena se pohybuje okolo 250 Kč. 

Příjemné (a ne moc náročné) skládání Vám přeje

Vaše SuperMum