PRŮVODCE OD A DO Z PRO VAŠI V

19.08.2019

Průvodce od A do Z pro vaši V je druhou knížkou, kterou jsem na téma Vagína přečetla (Jak jsem psala ve článku Monology vagíny, toto téma je nyní velmi v módě a s knižními tituly o vagínách se nyní roztrhl pytel). Podobně jako Monology vagíny, i "Průvodce" má za úkol zvýšit ženám sebevědomí a znalost o oblasti "tam dole". Knížka je velmi pěkně a zajímavě graficky zpracována a srší z ní vtip a energie. Autorkou je gynekoložka Alyssa Dwecková, která se v rámci své gynekologické praxe rozhodla shrnout své zkušenosti s pacientkami do této publikace. Na začátku si mžeme udělat test s názvem "Kolik toho víte o své vagíně?". Test jsem si poctivě udělala a zjistila jsem, že mám o tomto tématu nadprůměrné znalosti (aby taky ne, po dvou porodech! 😊). Nicméně i já jsem se v následujícím textu ledacos dozvěděla.

Zajímavé a vtipné je i členění knížky, kdy autorka opravdu využila všechna písmenka abecedy a založila na nich jednotlivé kapitoly, takže knížky pokrývá témata: Bod A, Bejby (jakože dítě), Cervix, Dana (nitroděložní tělísko), erotické hračky, gynekologie, hormony, ideální pokožka, kaskadérská cvičení, labioplastika, menstruace, orgasmus, pachy a pocení, rektum, sexuálně přenosné choroby, trable při styku, urinární trakt, vajíčka, xxx, yetti a zen.

V podkapitolách se např. dozvíme mnoho zajímavostí o lubrikantech, sexu v těhotenství, sexu po porodu, epiziotomii, HPV, kolposkopii, rakovině děložního čípku, antikoncepci, plísních a kvasinkách, hestyrektomii, vaginální suchosti a mnoha dalších.

Jak je vidět z výše uvedeného, jedná se o komplexní knížku o vagíně. Takže pro koho je toto téma jedna velká neznámá, určitě by si ji měl pořídit, minimálně v rámci prevence. 😊

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %