PROČ MUŽI NEPOSLOUCHAJÍ A ŽENY NEUMÍ ČÍST V MAPÁCH

07.12.2018
Estrogen a Testosteron
Estrogen a Testosteron
Pramanželé
Pramanželé

Po přečtení knížky "Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách" od manželů Allana a Barbory Peasových jsem se rozhodla, že navštívím i divadelní zpracování tohoto tématu. Přeci jen téma rozdílů mezi muži a ženami a z toho vyplývajících (mnohdy absurdních) sporů a nešvar je vděčné a dá se z něho vytřískat mnoho humoru. Na představení jsem četla jen pozitivní recenze, v čemž mě utvrdil i fakt, že až na jedno jediné datum bylo divadlo během tohoto představení na dlouhou dobu dopředu vyprodané.

Představení se konalo v pražském divadle ABC, a jak samo divadlo na svých stránkách uvádí, jedná se o hudební komedii, která vám poradí, jak předcházet partnerským krizím. Představení se v divadle hraje od března 2016 a jedná se o světovou premiéru. Délka představení je 2 hodiny a 40 minut, takže si připravte břišáky, protože stejně dlouhou dobu (ne-li delší) se budete smát z plna hrdla.

Zkraje představení jsem byla trochu v šoku, protože tvůrci pojali podobu tohoto díla trochu alternativně, ale pak jsem se dostala na stejnou vlnu a nezbývá mi, než představení ohodnotit plným počtem bodů. Smála jsem se snad od začátku i do konce a o přestávce mi cukaly koutky, když jsem si na některé scény vzpomněla. Za nejlepší postavu považuji Estrogen, kterému mírně šlapal na paty Testosteron. Estrogen představení vyzdvihl opravdu hodně vysoko, ačkoliv někdy měl scénář hodně ujetý, až úchylný. :-) Vtipné a trefné hlášky měli i pravěký muž s manželkou ve stylových "dobových" kostýmech. 

V roce 2017 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato inscenace cenu za nejoblíbenější inscenaci publika - Komedie diváků.

Téma je podobné jako u Cavemana, s tím rozdílem, že zde hrálo na patnáct herců a Caveman je One Man Show. Těžko říct, která hra je lepší. Každá je pojatá trochu jinak, nicméně obě jsou výborné a stojí za zhlédnutí.

Více informací přímo na stránkách divadla zde

Mnoho srandy a málo partnerských krizí Vám přeje

Vaše SuperMum

* Fotky přejaty z oficiálních stránek divadla ABC.