PRAGUE PLAYOFFS

15.02.2019

V polovině prosince jsem navštívila světovou parkurovou akci Prague Playoffs, v jejímž rámci proběhlo i finále série závodu Global Champions League.

Akce se konala v O2 aréně od 13. do 16. 12. a vše proběhlo ve velkém stylu. Doprovodný program byl bohatý: Cirk La Putika s akrobaty předvádějícími neskutečné kousky v neskutečných výškách a navíc bez jištění. Dále pak vozatajské závody, mažoretky nebo představení přirozené komunikace s koňmi, kterou se svým devítihlavým stádem předvedl Jean-Francois Pignon.

Global Champions League je soutěž, v níž závodí týmy parkúrových jezdců (maximálně 20 týmů, každý tým má 4-5 jezdců). Zajímavostí je, že jezdci v jednom týmu jsou vždy různých národností.

Jezdci i koně skáčou překážky vysoké 150 až 160 cm. Čas a trestné body se sčítají za celý tým. Tým s nejmenším počtem trestných bodů a nejrychlejším časem vyhrává.

Jedná se o soutěž, která probíhá v po celý rok na nejrůznějších světových destinacích (Mexiko, Miami, Shanghai, Madrid, Hamburg, Saint Tropez, Cannes, Monaco, Pažíř, Berlín, Londýn, Řím, Doha, Praha a další.) Koně a jezdci musí v průběhu celého roku objet všechny závody a bojovat na nich o co nejlepší umístění. Jedná se tedy o dost vyčerpávající záležitost.

Příští rok by mělo Prague Playoffs proběhnout taktéž v Praze

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum