PRACOVNÍ SEŠITY PRO NEJMENŠÍ (III. ČÁST)

24.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 90 %

Poslední edicí pracovních sešitů, kterou jsem své dceři v rámci jejího rozvoje pořídla, je edice "Hravé úkoly" od vydavatelství Axioma. Tato edice je vhodná pro děti od 2-5 let. Pracovní sešity jsou pěkně barevné, nicméně grafika patří k těm jednodušším.

Z této edice máme doma "Co a jak", "Poznávám svět", "Hravé úkoly na celý rok", "Hravé úkoly pro holčičky a pro kluky" (2 díly - modrý a zelený) a "Angličtina".

V sešitu "Co a jak" se děti učí poznávat základní kytky, hudební nástroje, jednotlivé prsty na ruce, tvary a stopy zvířátek, vymalovávat podle předlohy, vyškrtávat předměty, které do obrázku nepatří, hrát pexeso, hledat stejný obrázek či doplňovat výřezy do původního obrázku. Dále si děti můžou vystřihnout a složit figurky levharta a žirafy.

V sešitu "Poznávám svět" děti například vybarvují, spojují stíny, hledají rozdíly, doplňují výřezy, počítají, učí se, jak se líhnou tučňáci a okreslují obrázky.

Sešit "Hravé úkoly na celý rok" obsahuje hledání rozdílů, počítání, doplňování výřezů, bludiště, přiřazování stínů, obtahování linek nebo hraní pexesa.

Hravé úkoly pro holčičky a kluky (modrý sešit) děti seznamuje s tvary, květinami, ptáky a lesními zvířátky. Děti se učí, co je velké a co je malé, poznávají barvy, hledají stejné obrázky, obtahují linky, dokreslují obrázky a vyřazují nepatřící věci z obrázku. Ve stejnojmenném zeleném sešitu mají děti hledat stejné obrázky, určit, co nepatří mezi zeleninu/ovoce, obtahovat linky, dokreslovat obrázky, vyluštit bludiště, počítat a doplňovat výřezy.

V sešitu "Angličtina" na děti čeká cca 100 anglických slovíček, která si děti zábavnou formou zapamatují. Děti se naučí anglicky počítat, pojmenovat zvířátka, jídlo, barvy, části těla, oblečení, rodinné příslušníky a některé další objekty.

Kdybych měla zrekapitulovat tento a předchozí dva články tohoto mini seriálu, nejlepší jsou podle mě pracovní sešity od nakladatelství Infoa - Zvířátka z divočiny a Zvířátka kolem nás, a to kvůli rozmanitosti úkolů a krásné grafice. Následuje edice Hravé úkoly od nakladatelství Axioma (sešity jsou barevné, grafika jednodušší a úkoly poměrně rozmanité) a třetí místo kvůli své jednoduchosti a spíše charakteru omalovánek (a "obtahovánek") získává edice "Můj blok plný her".

Příjemné učení se s dětmi,

Vaše SuperMum