PRACOVNÍ SEŠITY PRO NEJMENŠÍ (II. ČÁST)

22.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 65 %

+ Příznivá cena

+ Perforované listy

- Pouze modré obrázky

- Malá rozmanitost úkolů

V zápalu nakupování pracovních sešitů pro svou dvouletou dceru jsem objevila i edici "Můj blok plný her". Jednotlivé bloky jsou určeny dětem od 2/3/4/5 let a obsahují cca 40 listů, přičemž první stránka je s úkoly a druhá stránka listu je prázdná. Jednotlivé listy jsou perforované a dají se tedy z bloku snadno vytrhnout. Veškeré obrázky jsou modré.

Můj blok plný her pro děti od dvou let obsahuje bludiště, omalovánky, obtahování přerušovaných čar a spojování párů nebo stínů. Varianta pro děti od tří let obsahuje bludiště, hledání rozdílů, děti mají dále najít, co kam nepatří, obtahovat čáry a dokreslovat obrázky. Blok pro děti od 4 let obsahuje úkoly na přiřazování stínů, bludiště, omalovánky, přiřazování dvojic, obtahování čar, doplňování kostek domina správnými obrázky či nalézání obrázků, které nepatří do dané řady.

Grafika tohoto pracovního sešitu je poměrně jednoduchá a použití pouze modré barvy mě úplně neoslovilo. V každém bloku je dohromady cca 5 typů úkolů, které se neustále opakují, jen s jiným obrázkem. I tak ale tyto pracovní sešity určitě rozvíjejí dětskou představivost a schopnosti s jsou vhodným pomocníkem např. při cestování nebo dlouhém čekání. Jednotlivé sešity seženete za cca 80 Kč.

Příjemné učení s dětmi,

Vaše SuperMum