PRACOVNÍ SEŠITY PRO NEJMENŠÍ (I. ČÁST)

19.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Tomuto pracovnímu sešitu není co vytknout. Krásná grafika, rozmanité úkoly a přiměřená cena - okolo 110 Kč. 

Po dcery druhých narozeninách jsem začala hledat vhodné pracovní sešity pro takto staré děti a nalezla jsem edici "Učíme se hrou" od nakladatelství INFOA. V této edici vyšly dva pracovní sešity - Zvířátka kolem nás a Zvířátka z divočiny.

Každý pracovní sešit je tematicky rozdělen do čtyř částí. Začněme tématem Zvířátka kolem nás. Ten je rozdělen na části dům, zahrada, farma a les. V části dům se děti seznámí s králíčkem, kanárkem, myší, želvou, kočkou, psem, rybou, křečkem, činčilou a morčetem. Úkoly jsou např. přiřadit zvířátko k jeho oblíbenému jídlu nebo domečku. V části zahrada se děti seznámí se šnekem, motýlem, mravencem, beruškou, pavoukem, vážkou, žížalou, datlem, krtkem a housenkou. Mezi úkoly patří např. určení správného vývoje motýla nebo jednotlivých částí mraveniště. V části farma se děti dozví více o včele, ovci, prasátku, krávě, pštrosu, koníkovi nebo drůbeži. Děti zde mají za úkol mimo jiné i přiřadit jednotlivým farmářským zvířátkům jejich stopy, a jednotlivým ptačím maminkám jejich mláďátka. Poslední část tohoto pracovního sešitu se zabývá tématikou lesa a na děti zde číhá veverka, liška, divoké prase, netopýr, sova, žába či plch. Děti se zde seznámí s vývojem žáby a dále se například dozví, jak se jednotlivá divoká zvířátka brání vůči nepřátelům.

Zvířátka z divočiny jsou rozdělena opět na 4 části - Savana, Moře a oceán, Tropický les a Póly. V části Savana se děti seznámí se zebrou, žirafou, slonem, gepardem, krokodýlem, hrochem, pakoněm, lvem, pštrosem, hyenou, levhartem a antilopou. Tato zvířátka mají děti poznat podle stínů, mají poznat kdo má jaké uši, srst a co kdo jí. V části Moře a oceány na nás čekají hvězdice, klaun, žralok, delfín, želva, krab, racek, škeble, chobotnice, medúza, sépie, humr, oliheň, velryba, kreveta a sasanka. Děti mají za úkol najít mezi mořskými živočichy savce, přiřadit zvířátkům jejich stíny nebo například poznat zvířátka dle jejich hřbetu. V části Tropický les děti objeví papouška, kvesala (tak o tomhle zvířátku slyším i já poprvé :-)), tukana, ibise, kolibříka, hada, nártouna, chameleona, agamu a pralesničku. Děti mají poznat zvířátka například podle jejich končetin, zobáků a peří. V části Póly na děti čeká sovice sněžní, lední medvěd, lachtan, levhart sněžný, tučňák, polární liška, narval, pižmoň, mrož, kosatka a sob. Děti mají například určit, jaké zvířátko se čím živí, jak zvířátka loví, kdo má jakou maminku a kdo má jakou tlapu.

Na každé z jednatřiceti stran se nachází ještě nějaká zajímavost o daných zvířátkách. Poslední, dvaatřicátá stránka je věnována řešení jednotlivých úkolů.

Oba dva díly jsou krásně barevně a graficky zpracované a úkoly jsou vhodné pro děti od cca dvou do pěti let. Z těchto pracovních sešitů jsem nadšená já i dcera. Za jedinou nevýhodu považuji skutečnost, že existují pouze dva díly. :-) 

Příjemné učení s dětmi,

Vaše SuperMum