NĚKDO CIZÍ V DOMĚ

26.07.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 60 %

Po prvním románu autorky Shari Lapena - Manželé odvedle - jsem se velmi těšila na její druhou knihu. Zatímco kniha Manželé odvedle mě i díky svému námětu a zápletce oslovila, kniha Někdo cizí v domě mě nenadchla. Ale ani neurazila. Podle mě patří do edice Světový bestseller autorčina prvotina, ale druhá knížka už však ne. Nicméně na autorku jsem nezanevřela a pokud vydá další knížku, určitě se ji ráda (pro zajímavost) přečtu. Přeci jen obě autorčiny knihy se čtou lehce a rychle a je to dobrý odpočinek.

Pokud chce někdo doporučit dobrý psychothriller, obvykle mu lidé doporučují čtyři knížky - právě tyto dvě od Shari Lapena a další dvě od B. A. Paris - Za zavřenými dveřmi a V pasti lží. Pokud bych tyto knížky měla seřadit, tak by to vypadalo asi takto: Manželé odvedle, V pasti lží, Za zavřenými dveřmi, Někdo cizí v domě.

A teď už k zápletce - Karen a Tom jsou přes rok manželé, když má Karen autonehodu, kterou sama zavinila. Bohužel ale trpí amnézií, a tak si nevzpomíná, proč jindy tak pořádná a poctivá Karen překročila povolenou rychlost a nabourala. Po návratu z nemocnice má Karen pocit, že v domě někdo byl. Někdo cizí. A několikrát.

Mezitím policie vyšetřuje vraždu asi čtyřicetiletého muže, který byl zavražděn v pochybné čtvrti, kam by spořádaná žena jako Karen nikdy nejela. Ale naleznou se zde otisky pneumatik jejího auta, takže zde asi ve večer vraždy byla. Co se tedy stalo? Kdo je zavražděný muž? Proč si Karen nemůže na nic vzpomenout? A proč ji pořád sleduje sousedka a kamarádka Brigit?

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum