NA DOSTŘEL

31.07.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %

Druhý akční thriller od Taylora Adamse, který se tentokrát odehrává v horké poušti. (První thriller - Není úniku se naopak odehrával za mrazivého počasí.) Musím říct, že autorovo psaní má zlepšující se tendenci a že se mi druhá knížka líbila mnohem víc než první.

Manželé Eversmanovi projíždějí pouští a chystají se na nový život. Auto se jim uprostřed pouště nečekaně porouchá. Postupně zjišťují, že za poruchu nemůžu žádná nešťastná shoda okolností, ale jeden z nejlepších sniperů na světě, který dokáže i z několikakilometrové dálky trefit cokoliv, na co si vzpomene. Včetně navigace, flašky na vodu, plic a dalších cílů. Manželé jsou zkrátka za všech okolností na dostřel...

Ve stejné situaci se zanedlouho nachází i další projíždějící auto s mladými snoubenci. Budou schopni ve čtyřech něco vymyslet a přelstít snipera? Co je vlastně sniperovým motivem?

Knížka je poměrně útlá (250 stran) a hodně čtivá. Prolíná se zde pohled snipera a obětí. Konec je docela nečekaný, ale ne úplně převratný a šokující.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum