MOTÁME S KRTEČKEM

01.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 70 % 

Netradiční provedení a design, který je určitě zpestřením jak pro děti, tak pro rodiče. V motanici je ale poměrně málo stránek a úkoly nejsou moc rozmanité. Cena je tedy poměrně vysoká - cca 150 Kč za 15 karet.

Motáme s krtečkem je netradiční knížka plná úkolů pro děti cca od dvou let. Knížka obsahuje patnáct karet, které jsou spojeny v horní části "knoflíkem" a dají se tak otáčet kolem dokola. Na první stránce každé karty je několik obrázků, které k sobě máme správně přiřadit pomocí provázku, který je nedílnou součástí knížky. Na druhé stránce karty se nachází řešení.

Princip je takový, že si vždy vybereme jednu kartu s úkolem, provázek vložíme do zářezu s nápisem START a pomocí spojování správných obrázků bychom měli dojít do posledního zářezu s nápisem CÍL. Poté kartu otočíme a hned zjistíme, jestli náš provázek kopíruje řešení nebo jestli jsme cestou udělali chybu. Následně provázek odmotáme a vrhneme se na novou kartičku s dalším úkolem. :-)

Mezi úkoly je například přiřazování a hledání stínů, přiřazování stejných činností (například že cvrček i krtek hrají na housle a myška se zajícem hnětou těsto), přiřazování výřezů či správný postup nějaké činnosti.

My doma máme motanici Krtek a kamarádi. Další díly s krtečkem se týkají 4 ročních období nebo dopravních prostředků. V edici vychází i další témata, např. Matematika, Přírodověda - Zvířata a Předčtenářské dovednosti, takže motanice není jen pomůckou pro nejmenší.

Vydavatel uvádí, že "motanice je ideální didaktickou pomůckou, která u dětí rozvíjí základní vědomosti o okolním světě a také tříbí manuální zručnost, protože dítě je nuceno během hry provlékat provázek drobnými zářezy na hrací kartě, díky čemuž si samo může zkontrolovat výsledek."

Příjemnou zábavu,

Vaše SuperMum

Zdroj: MILER, Z. Motáme s krtečkem - Krtek a kamarádi. Opava: MODRÝ SLON s.r.o., 2015. ISBN: 978-80-86750-30-9.