MOŘSKÁ PANNA

31.08.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 75 %

Další kniha od vynikající švédské spisovatelky Camilly Läckberg, která je právem označována jako královna severské krimi. Jako ve všech jejích detektivkách se i tentokrát setkáváme s policistou Patrikem a jeho (teď už) manželkou Erikou, která je nyní těhotná s dvojčaty. Přesto se ale nebojí vložit se do vyšetřování vraždy Magnuse Kjellnera, který jednoho dne z ničeho nic zmizel, a teprve po několika měsících bylo jeho tělo objeveno. Dále vyplývá na povrch, že Magnus, stejně jako jeho další tři přátelé z dětství, dostávali nějakou dobu výhružné dopisy. Mezi příjemci těchto dopisů je i kamarád Eriky Christian, který právě dokončit svůj první, ale velice úspěšný román, nazvaný Mořská panna. Později je další z příjemců dopisů vážně zraněn, to už ale vyšetřování vraždy běží na plné obrátky a dozvídáme se, že se opět (jak je u této spisovatelky železným zvykem) musíme vydat do minulosti, abychom pochopili, co a proč se děje v přítomnosti.

Příběh byl opět velmi napínavý, pasáže z minulosti jsem doslova hltala, ale ty jako vždy tvoří velmi malou část celé téměř čtyřsetstránkové knihy. Rozuzlení příběhu a motiv vraha mi připadá trochu překombinovaný, ale i tak se jedná o velmi kvalitní, propracovanou a čtivou detektivku, kterou vřele můžu doporučit jako oddychové víkendové čtení.

Kniha je zakončena dosti dramaticky - Erika se svou sestrou Annou jedou do nemocnice za Patrikem, kterého postihl infarkt. Proti jedoucí auto jim ale vjede do cesty a nabourá do nich. V tomto okamžiku kniha končí a čtenář tak okamžitě musí sáhnout po dalším dílu (Strážce majáku), aby se dozvěděl, jak to s Erikou a Annou dopadlo.

Mou zatím nejoblíbenější knihou od Camilly Läckberg i nadále zůstává Elsyino tajemství, následované Kameníkem. Během následujících dní se chystám vrhnout na Strážce majáku, tak jsem zvědavá, jak tato kniha zamává mým žebříčkem. :-)

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum