MOJE PRVNÍ KNÍŽKA - FRAGMENT

16.08.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Edice Moje první knížka od vydavatelství Fragment obsahuje čtyři knížky, které jsou vhodné pro děti od 1 roku (i když vydavatel uvádí hranici 18 měsíců). Jednotlivá témata jsou: Na statku, Jezdí to, Zvířátka a Můj svět). Všechny díly obsahují reálné fotky zvířat i věcí, a tak děti získají reálnou představu o tom, jak co vypadá. Obrázky jsou vyobrazeny na bílém pozadí. Ke všem obrázkům je přiřazen popisek, o co se jedná. Na každé z 18 stran se nachází dvě doplňující otázky nebo úkoly, což hodnotím velmi pozitivně (např. Jaké ovoce máš nejraději? Jakou barvu má jahoda?...). Knihy jsou rozděleny do kapitol, např. kniha Na statku obsahuje kapitoly Na statku (kde se seznámíme s farmářem, farmářkou, loukou, statkem, stodolou a kukuřičným polem), Kdo bydlí na statku (koně, prasata, kozy, slepice, krávy a ovce - zde se seznámíme i s názvy samic, samců i mláďat), Stroje a nářadí (kde se děti naučí rozeznat traktor, kombajn, kolečko, lopata, hrábě, motyčku, vidle a konev), Co nám dávají? (kde se děti dozví, že kráva dává mléko, ovce vlnu, slepice vajíčka atd.). V dalších kapitolách se děti seznámí s ovocem a zeleninou.

V knize Zvířátka se děti dozví, kde jaká zvířátka (pes, kočka, ptáček, králík, křeček, slepice, kůň a kachna) bydlí a rozšíří si tak slovní zásobu o boudu, pelíšek, budku, králíkárnu, klec, kurník a stáj). Dále se děti dozví, co jednotlivá zvířátka jí (kočka granule, myš sýr, králík mrkev, kráva trávu, opice banány, panda bambus) a jaké zvuky zvířátka vydávají.

V knize Jezdí to se děti seznámí se sanitkou, odtahovým vozem, hasičským vozem, traktorem, vysokozdvižným vozíkem, popelářským vozem, kolem, autem, vlakem, letadlem, lodí, taxíkem, kamionem, tankem a policejním autem. Děti se dozví, jaké zvuky tyto prostředky vydávají, kdo je řídí a kam většinou tato auta jezdí.

Kniha Můj svět je nejobecnější a pokrývá témata hračky, oblečení, nádobí, jídlo, v kuchyni, v koupelně, dům a zahrada, zvířata a doprava.

Knihy se dají pořídit za cca 90 Kč, což je velmi pěkná cena. 

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum