MLÉKO A MED

20.07.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %

Jak jsem již psala ve své Čtenářské výzvě, knížku Mléko a med jsem si v knihovně zarezervovala spíše jen z nutnosti, protože se na mě ze všech stran valily informace o této prvotině kanadské autorky indického původu Rupi Kaur. Vzhledem k tomu, že se jedná o poezii, jsem knížce nedávala moc šancí, že by mě nějak zvlášť zaujala, ale zároveň jsem považovala za vhodné do ní minimálně nahlédnout a dozvědět se, jakým stylem je napsaná a jaké má poselství.

Vzhledem k tomu, že jsem od této knížky neměla žádná očekávání, mě relativně mile překvapila, ale stále je to poezie a tak nepovažuji za nutné mít knížku doma v knihovně. Jednou si ji půjčit z knihovny mi stačilo.

Rupi Kaur se narodila v roce 1992 a knížku napsala ve svých dvaceti jedna letech. Knížka je zajímavě a netradičně graficky zpracována (jak obrázky, tak rozložením veršů) a pojednává o lásce, sexu, traumatech, zneužívání, opouštění a odpuštění. Součástí je i 16 rad, co je dobré udělat po rozchodu. Proto bych knížku doporučila spíše lidem, kteří v nedávné době utrpěli trauma či ztrátu a nyní hledají útěchu či úkryt v knihách. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol, jejichž názvy mluví za vše: zraňovaná, milující, opouštěná a odpouštějící.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum