MLČENLIVÉ ŽENY

16.08.2019

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

Kniha s názvem Mlčenlivé ženy od anglické spisovatelky Kerry Fisherové je označována za strhující a mrazivě skutečný emocionální thriller. Já bych ji tak ale nenazvala. Thriller to podle mě nebyl a mrazivý už vůbec ne. Knížku bych označila za "psychoromán".

Maggie se právě přivdala do italské rodiny Farinelliových, která si velmi zakládá na svém italském původu a dokonalém (vy)chování. Vůdcem je zde matka rodu - Anna. Právě Anna zezačátku volnomyšlenkářskou Maggie do rodiny vůbec nepřijala. Mnohem víc se jí zamlouvala první manželka jejího syna Nica, která ale bohužel před dvěma lety po těžké nemoci zemřela.

Anna má ještě jednoho syna - Massima, který je mnohem úspěšnější než jeho bratr. Massimova manželka Lara se sice nedá srovnávat s Nicovou první ženou Caitlin, ale pořád si Lara stojí v Annině žebříčku o dost lépe než Maggie.

Maggie se po svatbě nastěhovala do Nicova domu, kde svého času bydlela Caitlin. Bylo jen otázkou času, kdy Maggie narazí na Caitlininy věci a zjistí velké tajemství. Tajemství, které ukáže, že ne vše je tak, jak si všichni mnoho let mysleli...

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum