MINIPEDIE

12.10.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Edice Minipedie od nakladatelství Svojtka je bezvadná pro děti od jednoho do tří let. Na bílém podkladu z velmi kvalitního a tvrdého papíru se nachází krásné kresby zvířátek nebo předmětů a některé stránky lze tahem roztáhnout nebo jimi točit. Knížka obsahuje deset stránek. Každá dvojstránka je uspořádána následovné: Na první straně se nachází tři zvířátka nebo předměty a na druhé straně je trochu složitější obrázek, který děti mohou zvětšit, např. děti mohou objevit hlavu žirafy tažením stránky nahoru, nebo se podívat, jak tučňáci skáčou do vody točením jiné stránky. Poslední dvoustrana se věnuje opakování a jsou zde nakreslena všechna zvířátka/předměty z předchozích stránek. Cena je ovšem vyšší, okolo 200 Kč. Svojtka nabídku těchto titulů neustále rozšiřuje a je možné zakoupit např. témata: Čísla, Miminko, Oblečení, Rodina, Zoo, Divoká zvířata, Farma, Barvy, Protiklady, Jídlo, Les, Školička, Noc, Mláďátka, Vozidla, Zahrádka, Louka, Tělo, Domácí mazlíčci, Na stavbě a další. My máme doma témata Zoo, Na stavbě, Divoká zvířata, Les a Mláďátka. O tématu Na stavbě jsem se rozepsala již v článku V KOSTCE! mini - PRVNÍ ZVÍŘATA (ANEB NÁVŠTĚVA TETY V.) 

Kniha Mláďátka děti seznámí se štěňátkem, králíčkem, káčátkem, koťátkem, jehňátkem, telátkem, selátkem, hříbátkem, kuřátkem, lvíčetem, žirafkou, slůnětem, klokánkem, mládětem velryby, medvídětem, mládětem tuleně a malým tučňáčkem. V Lese děti poznají koloucha, list, květinu, srnu, jelena, lišku, kaštan, ostružinu, medvěda, houby, zajíce, hnízdo, strom, veverku, divočáka, vlka, ježka, kameny, jezevce a sovu. V Divokých zvířatech se děti dočtou o zebře, slonovi, žirafě, hrochovi, lvovi, tygrovi, krokodýlovi, hadovi, opici, lišce, jelenovi, vlkovi, medvědovi, velrybě, klaunovi, chobotnici a delfínech. Téma Zoo zahrnuje slona, velblouda, zebru, žirafu, lva, tygra, nosorožce, hrocha, opici, papouška, koalu, páva, ledního medvěda, krokodýla, plameňáky a tučňáky.

Dále v této edici vychází knihy Dobrý den, štěňátko!, Dobrý den, ptáčátko!, Dobrý den, traktůrku!, Dobrý den, králíčku!, Dobrý den, koťátko!, které mají stejný formát jako výše zmíněné knihy. Jsou vyrobeny z kvalitního velmi tlustého papíru a některé stránky lze vysunovat nebo otáčet. Jen téma už je úzce zaměřeno na dané zvířátko (traktor), takže se v knížce např. dozvíme, jak ptáček staví hnízdo, pečuje o svá vajíčka, krmí mláďátka a jak ptáčátka postupně vylétají z hnízda ven.

Mně osobně se mnohonásobně víc líbí první zmíněné knížky, nežli edice Dobrý den,..., protože jsou více rozmanité a podle mého názoru více dětem rozšiřují obzory. 

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum