MEIN ALLERERSTES BILDERLEXIKON

18.10.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Dneska jsem si připravila článek o dětské knížce, kterou jsme dostali darem od jedné milé návštěvy. A nejedná se o ledajakou knížku. Tento obrázkový lexikon byl totiž zakoupen v Německu a tak je celý v němčině. Nicméně alfou a omegou stále zůstávají krásné obrázky, díky kterým děti rozvíjí svou slovní zásobu a všeobecný přehled, takže znalosti němčiny není potřeba. Ale třeba v budoucnu dětem tato knížka poslouží i jako jeden z prvních jazykových slovníků. Teda, pokud je dostatečně odolná (zatím vypadá, že ano) a přežije pár let s těmi mými tyranosaury, kteří zničí vše, co jim přijde pod ruku...

Knížka klasicky pokrývá několik témat: oblékání (punčocháče, šála, mikina, kalhotky, holínky, kalhoty, bunda, čepice, tričko, bačkůrky), hračky (míč, tahací zvířátko, telefon, panenka, stavebnice, vláček, xylofon, plyšák, autíčko), jednoduché činnosti (oblékání, obouvání, telefonování, čtení, sezení na nočníku, hraní s míčem, uklízení hraček), barvy (oranžový pomeranč, bílá ovečka, červené rajče, růžový kolík, zelený krokodýl, černý krtek, šedá myš, žlutá kačenka), koupání (krém, nůžky, hřeben, žínka, noční, toaletní papír, zubní kartáček, špunt do vany, ručník, vana), jídlo (mrkev, houska, hroznové víno, paprika, banán, polévka, brynďák, vidlička, jahoda, sýr, kaše, jablko, vajíčka), vozidla (policejní auto, sportovní auto, bagr, míchačka, náklaďák, popelářské auto, traktor, loď), spaní (měsíček, dudlík, pyžamo, polštář, lampička, postýlka), procházku (sluníčko, deštník, ptáček, balónek, kaštan, strom, pejsek, zmrzlina, klíče, semafor), zahradu (ježek, beruška, pírko, pampeliška, list, větrník, krtek, konev, kolečko, včela, hrábě, lopatka) a samozřejmě zvířátka (osel, šnek, kočka, kohout, motýl, kráva, prase, veverka, kůň, slepice, ovce, kuře, kachna, králík).

Knížka od vydavatelství Ravensbuger je opravdu krásně ilustrovaná a vzhledem k velkým a jednoduchým obrázkům je vhodná již pro nejmenší děti.

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum