MATKA HOVNIVÁLŮ

03.03.2018

Asi každý rodič má jednu fekální historku o tom, jak jeho dítě nepozorovaně rozmazalo svá hovínka po větší či menší ploše. Opakuji, JEDNU. Moje děti jich mají desítky. Jestli byl otec Saxany netopýr, mám důvodné podezření, že otec mých dětí je přinejmenším hovnivál (neboli vruboun posvátný - pro biologické fajnšmekry).

Moje dcera je fekální expert a zdárně to učí i svého brášku. Dcera vždy nepozorovaně zmizí, když mám "domácí špičku" (naráz vařím, uklízím, peru, přebaluji syna, připravuji svačiny) a než si stihnu všimnout, že dcera je fuč, její hovínka jsou naprosto všude. Na stěnách, v hračkách, na radiátoru, ve vlasech. Hovínka ve vlasech jsou velice nepříjemnou záležitostí. Minimálně pro mě. Dcera vypadá, že jí to nevadí, spíš naopak - je šťastná, že má melír. Párkrát se nám stala nehoda podobného typu, ale už jsem jako ostříž a podobné historky se nám už naštěstí (tak často) nestávají.

Synovy sklony k fekálismu se projevily v okamžiku, kdy se zdálo, že jsem z dcery její fekálismus úspěšně vymýtila. Jednoho dne dcera spořádaně seděla na nočníku, vykonala potřebu, zvedla se a zvolala své obdivné "Jé!". Taky jsem musela obdivně zvolat "Jé!" a ještě navíc zatleskat. Dcera se zdála být touto akcí uspokojena. Poté poslušně udělala "komínek", abych jí utřela zadeček. Vše se zdálo být dokonale podchycené a já se začínala radovat, že už nebudu muset řešit žádná rozpatlaná hovínka. Jenže ve chvíli, kdy jsem dceři utírala zadek, se desetiměsíční syn nepozorovaně přiblížil ještě k plnému nočníku a začal si v něm vesele patlat ručičkama. Další popis situace netřeba.

Při dalším pokusu jsem se rozhodla, že nejdřív vynesu nočník a poté dceři utřu zadeček a domnívala jsem se, že teď už vše zákonitě musí proběhnout za dokonale hygienických podmínek. Dcera spořádaně přiběhla, že chce kakat, přinesla si nočník, svlékla kalhoty a vykonala potřebu. Poté jsem nočník vzala a šla jeho obsah vylít do záchodu. Dceři jsem mezitím přikázala, aby udělala komínek. V tu chvíli se dal syn do pohybu a začal lézt. Neustále se přibližoval k nastavenému pozadí své sestry a následně do něj svou hlavou plnou parou naboural.

Osudu matky hovniválů zkrátka neutečeš,

Vaše SuperMum