MANŽELÉ ODVEDLE

18.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 80 %

První knížka právničky a učitelky angličtiny Shari Lapeny, která se zařadila do edice Světový bestseller. Manželé Anna a Marco mají šestiměsíční dceru Coru a jsou pozváni na narozeninovou oslavu ke svým sousedům Cynthii a Grahamovi. Ti jsou ale bezdětní a nemají pro neustále brečící Coru pochopení. Proto Anně a Marcovi řeknou, že mají přijít bez miminka. Situace se vyvine tak, že páru na poslední chvíli odřekne chůva hlídání a pár se rozhodne, že dceru bude každou půlhodinu chodit kontrolovat a k sousedům si vezme elektronické chůvičky.  V půl jedné v noci se však situace zvrhne a Cora zmizí.

Následuje více než 200 stránek plných nečekaných zvratů a situací, kdy hlavní postavy obviňují ze zmizení či domnělé smrti miminka nejen sebe navzájem, ale i sebe samotné. Na povrch vyplývají všechna tajemství, hlavně ta, která měla zůstat utajená a skrytá. K výše vyjmenovaným hlavním postavám patří ještě bohatí rodiče Anny Richard a Alice, kteří se nezdráhají několikrát zaplatit únoscům výkupné v řádech milionu dolarů. Nicméně neúspěšně. Konec je docela překvapením. Úplný závěr knížky otevírá další případ, který by se nestal, nebýt únosu Cory.

Díky četnosti přímé řeči se knížka četla lehce. První půlka byla dost napínavá, ale pak jsem se začala trochu nudit, i když dočíst jsem chtěla knížku až do konce. V roce 2018 vyšel v češtině druhý thriller této spisovatelky "Někdo cizí v domě", a i když bych Sahari Lapenu nezařadila na seznam nejoblíbenějších spisovatelů, na knížku se těším a nepochybuji, že mě svou zápletkou zaujme.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum

Lapena, S. Manželé odvedle. 1. vyd. Praha: Euromedia Group, a.s., 2017. ISBN: 978-80-242-5724-2.