MAMINKA NEŘÍKÁ PRAVDU

06.06.2018
SUPERMUM HODNOCENÍ 70 %

Knížku Maminka neříká pravdu od francouzského autora Michela Bussiho jsem si půjčila po přečtení autorova thrilleru Vážka, ze kterého jsem byla nadšená. Téma knih bylo podobné - hledání identity malého dítěte.

Autor píše relativně čtivě a děj má spád, ale Maminka neříká pravdu nesahá Vážce ani po kotníky. Vážka byla super, hltala jsem každou stránku a v hlavě mi šrotovalo, jak to s identitou miminka vlastně je. Oproti tomu kniha Maminka neříká pravdu je poměrně předvídatelná a konec mě až tak moc nepřekvapil. Knížka má 450 stránek a neškodilo by minimálně pár desítek ubrat. Jedná se o oddechové detektivní čtení, nikoliv o thriller, jak uvádí vydavatel.

Co se mi líbilo, byly krátké vtipné texty z blogu "chuť zabít", kam lidé psali proč a jak by zabili lidi, kteří je nějak štvou.

Děj pojednává o tříletém chlapci jménem Malone, který právě začal chodit do školy a školnímu psychologovi řekl, že jeho maminka není jeho maminka. Ačkoliv je běžné, že si malé děti často vymýšlí, psycholog se obrací na vyšetřovatelku Marianne. Zprvu se zdá, že si chlapec opravdu vymýšlí, protože jeho rodiče vždycky měli malého chlapce, který chodil pravidelně k doktoru a známí i rodina ho vídali. Psycholog se ale nevzdává a dál se snaží přijít celé věci na kloub. O několik dní později je mrtvý. Marianne se tedy dává podrobněji do vyšetřování a nakonec nachází pravdu.

Příjemné čtení,

Vaše SuperMum


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

VÁŽKA