MALÝ PRŮZKUMNÍK

27.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Edice Malý průzkumník od nakladatelství Svojtka je bezvadná série knížek pro děti od dvou let až do předškolního věku. V edici vychází např. témata Zvířecí říše, Farma, Moje úžasné tělo, Dinosauři, Vesmír, Dopravní prostředky a nyní čerstvě témata Brouci a Pod mořem.

Knihy obsahují cca 16 stránek z tvrdého papíru, na kterých děti naleznou 30-50 otevíracích okének, pod kterými na ně čekají doplňující obrázky nebo informace k daným tématům. Děti mají knížky s okénky velmi rády a vždy jsou nadšené, když nové okénko objeví a mohou ho otevřít.

Téma Dinosauři se zaobírá mláďaty dinosaurů, obdobím triasu, jury a křídy, dinosaury v moři i ve vzduchu a na závěr i tématem vyhynutí dinosaurů. Kniha Moje úžasné tělo vysvětluje, proč jsme všichni rozdílní, popisuje vnější i vnitřní části těla, prenatální vývoj miminka, trávicí trakt, funkce mozku, smysly, nemoci a řádnou péči o tělo. Na Farmě se děti seznámí s farmářskými pozemky, zvířaty, dojírnou, střiháním ovcí, pěstováním ovoce a zeleniny, sklizní a zemědělskými stroji. Ve Zvířecí říši si děti rozšíří své obzory o domácí mazlíčky, zvířata na statku a v pralese, arktická zvířata, pouštní zvířata, zvířata ze savan a plání a mořské tvory. Cena se pohybuje okolo 200 Kč, což je podle mě rozumná cena za tak obsáhlé a zajímavé knížky, se kterými jistě budou mít radost pracovat jak děti, tak i rodiče. 

Příjemné čtení s dětmi,

Vaše SuperMum