MALÝ PRŮZKUMNÍK - "BROUCI" A "POD MOŘEM"

14.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Navštívila nás babička a přivezla dceři krásný dárek. Knihy z edice Malý průzkumník od nakladatelství Svojtka. Konkrétně dcera dostala nejnovější tituly, které vyšly tento březen, a to "Pod mořem" a "Brouci". Více o této edici jsem psala ve článku MALÝ PRŮZKUMNÍK. Dále v edici vychází témata např. Zvířecí říše, Moje úžasné tělo, Dopravní prostředky, Vesmír a Farma. Nakladatelství Svojtka své tituly neustále rozšiřuje. Já osobně už se těším na další téma. :-)

Oba tituly obsahují více než 30 okének se zvířátky daného tématu. V Broucích na děti čekají zajímavé informace o vose, stonožce, mravenci, hlemýždi, mnohonožce, vážce, sklípkanovi, komárovi, octomilce, bleše a spol. Samozřejmostí jsou krásné barevné obrázky. Jen úplně poslední stránku budu záměrně vynechávat, protože ta se tematicky týká jedlých brouků, takže jsou zde krásně vyobrazení mouční červi na talíři, smažení štíři na špejli, cvrčci na pánvičce a mravenčí popcorn... Taky z toho chytáte osypky? Upřímně doufám, že se nedožiju doby, kdy broučci budou nejvhodnější alternativou k jídlu a to věřím, že tento scénář za několik desítek let skutečně nastane.

K pojídání podmořských živočichů naopak tak radikální názory nemám, ale titul "Pod mořem" toto téma s jídlem nespojuje. Děti se zde seznámí s hvězdicí, klaunem, bodlokem (S tím se teda seznámila poprvé i SuperMum... Těší mě, bodloku.), kosatkou, tuleněm, mrožem a dalšími známými či (minimálně pro mě) neznámými zvířátky. Vy jste třeba někdy slyšeli o zévě, ploskozubci a wobegongovi? Já jsem už teď zvědavá, jak minimálně toho wobegonga a ploskozubce bude dcera svým nevytrénovaným jazykem komolit. :-)

Opět se jedná o další bezvadné tituly, které používám ráda já i děti a nejen ony se dozvídají nové věci. Jaké bude asi téma dalšího titulu? 

Čtení s dětmi zdar,

Vaše SuperMum