MALÝ OBJEVITEL - SOUVISLOSTI

26.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

V tématu Souvislosti z edice Malý objevitel na nás čeká 72 předmětů, z nichž vždy 3 spolu vzájemně souvisí. Tyto tři předměty děti spojí do řady ve formě puzzle. Děti si rozšíří slovní zásobu o mnoho pojmů a dozví se, jak spolu souvisí přilba, houkačka, kolo; žába, čáp, hnízdo; fotbalista, míč, branka; úl, med, včela; hrad, trůn, koruna; sýr, mléko, kráva; plácačka, policista, policejní auto; dítě, kočárek, dudlík; gumáky, déšť, deštník; eskymák, tučňák, iglú; lyže, sněhulák, sáňky; kost, bouda, pes; brýle, slunce lehátko a další.

Pozadí jednotlivých dílků je krásně barevné a tak s dětmi můžeme procvičovat i barvy - růžovou, zelenou, žlutou, tmavě zelenou, tmavě fialovou, světle fialovou, světle modrou, červenou, oranžovou a další odstíny.

Součástí sady je návod s tipy na 9 her, které lze se sadou hrát. Děti mohou závodit, kdo dřív spojí správné dílky, nebo je naopak v klidu správně skládat, hledat v dílcích konkrétní předměty, tvořit příběhy pro konkrétní řetězec předmětů, trénovat asociace a další. Jako bonus si děti mohou předměty vymalovat, protože na rubové straně kartiček jsou předměty vytištěny v černobílé podobě.

Cena s pohybuje okolo 120 Kč a je podle mě velmi příznivá, vzhledem k tomu, že s tímto "Objevitelem" se zabavíte na mnoho hodin.

Příjemné hraní s dětmi,

Vaše SuperMum