MALÝ OBJEVITEL - PROTIKLADY

02.06.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Další téma z edice Malý objevitel se zabývá protiklady. Děti se zde naučí poznat rozdíl mezi dnem a nocí, pomalým a rychlým, pořádkem a nepořádkem, špinavým a čistým, veselým a smutným, studeným a teplým, létem a zimou, dlouhým a krátkým, jedním a mnoha, prázdným a plným, dalekým a blízkým, sluncem a deštěm, černobílým a barevným, otevřeným a zavřeným, vysokým a nízkým, celým a rozbitým, teple oblečeným a lehce oblečeným, lehkým a těžkým, malým a velkým, štíhlým a tlustým a mezi holčičkou a chlapečkem. Celkem zde na děti čeká tedy 22 protikladů na krásně barevných kulatých kartičkách. Děti si tak rozšíří obzory i v tématu barev a seznámí se s modrou, zelenou, oranžovou, fialovou, žlutou, červenou, růžovou a jejich odstíny.

K sadě opět náleží návod se šesti návrhy na hry. Děti mohou s kartičkami např. závodit, kdo dřív najde více párů, hrát pexeso, vyprávět příběhy týkající se konkrétního protikladu či předvádět protiklady pomocí pantomimy.

Hra je vyrobena z tvrdého kartonu a jednotlivé dílky jsou tak poměrně odolné vůči ohnutí nebo zmuchlání. Grafika jednotlivých dílků je barevná a veselá a dětem se díky této hře určitě rozšíří slovní zásoba. Vzhledem k tomu, že už se jedná o trochu pokročilejší slovní zásobu, doporučuji pro děti od tří let.

Cena se jako u všech titulů z této edice pohybuje okolo krásných 120 Kč. 

Vaše SuperMum