MALÝ OBJEVITEL - POVOLÁNÍ

05.05.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 100 %

Jak jsem napsala v nedávném článku o Malém objeviteli (MALÝ OBJEVITEL - CO A KDE?), tak se taky stalo. Objednala jsem další díl této série, a to téma Povolání. Sada obsahuje čtyři archy velikosti cca A4 z tvrdého kartonu, ze kterého se vyloupnou figurky lidí představujících různé profese, přičemž ke každé profesi náleží 3-4 předměty, které s ní souvisí. Děti zde naleznou doktorku se stetoskopem, teploměrem a léky, hasiče se sekyrkou, hasícím přístrojem a hadicí, kadeřnici s hřebeny, fénem a kulmou, listonoše s balíky, dopisy a schránkou, učitelku s tabulí, učebnicemi a globusem, policistu s policejní čepicí, plácačkou a želízky, malíře s paletou barev, obrazem a barvami, kuchařku s pánvičkou, hrncem, nožem, naběračkou a obracečkou, prodavačku s nákupním košíkem, váhou a pokladnou, ajťáka s počítačem, myší a cédéčky (nevím, jestli by např. flashka nebyla na tomto místě adekvátnější, protože cédéčka už jsou podle mého názoru za zenitem :-)), zedníka s cihlami, kolečkem a vrtačkou a farmářku s ovocem, kropáčkem (neboli konví, pro neznalé slangu) a zahradnickým nářadím. Na doplňujícím archu máme 6 oboustranných kartiček, na kterých se nachází prostředí, kde dané osoby pracují: farmu, ordinaci, kancelář, obchod, kadeřnický salon a stavbu a další. Škoda, že jsou kartičky oboustranné, protože takhle děti nikdy nebudou moci ke všem povoláním přiřadit jejich pracovní prostředí. 

Bonusem je "Karta hádanek", která je spíše kartou popisující vlastnosti dané profese a děti mají uhádnout, o jakou profesi se jedná. Není to nic tak sofistikovaného jako "Leze, leze po železe...", ale spíše "Chytí zloděje. Nosí uniformu. Pomáhá lidem." I tak je ale tato Karta hádanek pomocí pro rodiče a uvedené "hádanky" lze zábavnou formou využít.

Balení dále obsahuje návody v češtině a ve slovenštině s návrhy 12 různých her, které lze se sadou hrát. Výhodou také je, že jednotlivé dílky se do sebe vkládají jako puzzle, takže hra děti rozvíjí i v tomto směru.

Minulý díl jsem trochu kritizovala za skutečnost, že se karton prohýbá a jednotlivé dílky tak u sebe nedrží a rozpadají se. Díl povolání obsahuje daleko menší dílky než výše zmíněný díl a tak se zde prohýbání nekoná. Tudíž nemám této hře co vytknout a když se k tomu přičte skutečnost, že tato hra stojí okolo 120 Kč, musím hodnotit plným počtem bodů. :-)

Vaše SuperMum