MALÝ OBJEVITEL - CO A KDE?

30.04.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 85 %

Edice Malý objevitel od společnosti Trefl je pro mě milým překvapením. Celá řada obsahuje následující témata: "Abeceda", "Čísla", "Roční období", "Protiklady", "Hodiny", "Povolání", "Bylo, nebylo", "Co a kde?", "Barvy a tvary" a "Souvislosti".

Jedná se o vzdělávací kartičky pro děti ve věku 3-6 let, které jsou vyrobeny z hrubého kartonu a jsou dostatečně velké na to, aby je nespolkly ani menší děti. Konkrétně varianta "Co a kde?", kterou máme doma, obsahuje 4 tematické desky, přičemž ke každé z nich náleží 6 dílků ve tvaru puzzle s obrázky, které se hodí k danému tématu. Jedná se o témata vesnice, lesa, hřiště a obchodu. K tématu vesnice děti přiřazují psa, jablíčka, kohouta, traktor, větrný mlýn a prase. Do lesa mají děti správně zařadit zajíce, houbu, veverku, žalud, vlka a pařez. K tabulce s motivem hřiště pak děti mohou přiložit kyblík, houpačku, kolotoč, houpacího koně, prolézačku a skluzavku. K poslední tematické kartičce s motivem obchodu děti přiřazují dílky s obrázky sýru, chleba, nákupní tašky, váhy, košíku a terminálu s účtenkou.

Hra obsahuje i návod s 15 tipy na různé hry, které lze s touto skládačkou hrát. Díky této hře děti poznávají, přiřazují, co kam patří, rozšiřují si slovní zásobu, všímavost a logické myšlení.

Kartičky obsahují krásné barevné obrázky, díky čemuž je radost s touto skládačkou pracovat. Jediná nevýhoda je, že 4 velké tematické kartičky nejsou úplně rovné a pak se k nim špatně přiřazují menší kartičky s obrázky (obrázky nedrží poskládané). Nicméně i přes tuto nevýhodu pravděpodobně zkusíme koupit i nějakou další variantu z této edice (cena okolo 120 Kč je ostatně docela přívětivá). Konkrétně mě docela láká skládačka "Povolání". A jaká varianta zaujala Vás?

Zábavné učení s dětmi Vám přeje

Vaše SuperMum