MALÝ OBJEVITEL - BYLO, NEBYLO

30.08.2018

SUPERMUM HODNOCENÍ 75 %

Titul "Bylo, nebylo" z edice Malý objevitel od společnosti Trefl obsahuje velkou kartu se třemi otvory na jednotlivé obrázky. Karta svou grafikou připomíná tablet. Dále k sadě patří celkem 18 situací, které jsou rozděleny popořadě na tři dílky. Tematicky se jedná o koupání pejska (pejsek je špinavý, koupeme pejska, pejsek je čistý), co děláme před spaním, malování obrazu, vaření polévky, stavění domu, sázení dýně, stavění hradu, příprava čaje, úklid penálu, návštěva holiče, oblékání se, stavění sněhuláka, odkud máme mléko?, posílání dopisu, procházka v dešti, části dne, dárek, sbírání jablek. Kartičky jsou oboustranné, takže hra obsahuje celkem 27 kartiček s výše uvedenými situacemi.

Grafika kartiček je jako vždy velmi pěkná a kartičky jsou vyrobeny z odolného tvrdého kartonu. Cena okolo 120 Kč je příznivá.

V sadě se dále nachází návod se šestnácti tipy na hry s touto sadou. Děti se naučí seřadit správně dané činnosti a popsat, co vidí na obrázku; říct, jaký prvek je pro trojici obrázků společný; najít, jaký obrázek do trojice obrázků nepatří a nahradit ho správným obrázkem atd. 

Příjemné hraní s dětmi,

Vaše SuperMum